Günün Tarihi:2 Mart 2021

SATSO kavşak açılsın istiyor


Erenler Topça Katlı Kavşağı inşaatının trafiği etkilemesi dolayısıyla SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ açıklama yaptı.

Şikayet arttı

25 Aralık 2017 tarihinde inşasına başlanan Topça Katlı Kavşağı nedeniyle şehre giriş güzergahı değiştirilerek tali yol yönlendirmeleri yapıldı.  Bu durum bir yılı aşınca,  çevre işyerlerinde ticaret kaybına neden olduğu gibi ve şehre girmede karmaşık güzergahlara sapan, Sakaryalıların ve şehre dışarıdan gelenlerin şikayetleri arttı.

Üyelerin talepleri

Konu ile ilgili üyelerden gelen taleplerin artması üzerine Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Topça Katlı Kavşağı tamamlandığında Karasu yönünde üstten köprülü geçiş ile yoğun saatlerde ve özellikle turizm döneminde topça kavşağında oluşan trafik sorununa uzun yıllar çözüm sağlayacak olsa da,  inşaatın uzaması bıktırdı” ifadelerini kullandı.

İşbirliği yapalım

Altuğ, “Topça Katlı Kavşağı inşaatı bitmese de inşaatın bir miktar ilerlemesiyle  şehre giriş güzergahı artık daha düzelmesine imkan verebilecek  durumda görünüyor. Konu ile ilgili kuruluşların işbirliği yaparak şehre girişlerin bir an önce daha düz güzergaha alınması gerekmektedir. Üyelerden gelen talep doğrultusunda dile gelmesi istenen sorun ve çözüm beklentileriyle ilgili görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.  

31 Ocak 2019 , Perşembe Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU