Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Arifiye okullarında yenilikler


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, ilçedeki okul müdürleriyle yaptığı son toplantısında beslenme dostu ve çevreci okulların ön plana çıkmazsı için tarım uygulaması yapılmasını istedi.

Ekip ruhuyla

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde olmasını isteyen Kaymakam Dınkırcı, “Okullarımızda yaşanan herhangi olumsuz bir olayın tüm kurumlar tarafından her yönüyle ele alması gerekiyor. Kurumlar birlik ve beraberlik ruhu içinde koordineli bir biçimde takım ruhu ile senkronize bir çalışma yapmalı. Bu tüm okullarımız için önemli. Veli, öğrenci ve okul idareleri bu ruh ile çalışmalı” dedi.

 

Kitap okuma projesi

“Arifiye Kitap Okuyor” Projesini başlatan Kaymakam Dınkırcı, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul projelerinin önemine değinerek proje tabanlı çalışmanın, bu tür ya da farklı projelerin öğrencilerimize ve okullarımıza sağladığı faydalardan da bahsetti.

 

Kağıt israfı için

Özellikle öğrencilerin gelişimine katkı sağlayan süt ve süt ürünlerinin Beslenme Dostu Okul Projesinde vazgeçilmez olduğunu belirten Kaymakam Dınkırcı, kağıt israfının önlenmesi konusuna da değinerek, 1 ton kullanılmış kağıdın 17 adet ağacı kurtardığını, okullarda çevre bilincinin yerleştirilmesi için toprak ve toprakta yetiştirilen ürünler ile ilgili çalışma yapılmasını istedi.  İmkanı ve bahçesi olan okulların tarım ürünleri konusunda model demonstrasyon yapılması talimatını veren Kaymakam Dınkırcı,4 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi. 

1 Şubat 2019 , Cuma Bu haber toplam 675 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU