Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Ateş farklı kazandı


Adapazarı Ziraat Odası’nın dün gerçekleştirilen ve yoğun tartışmaların yaşandığı genel kurulunda mevcut Başkan Ercan Ateş seçimi farklı kazanarak yeniden başkan oldu. 107 delegenin oy kullandığı seçimde Ateş 81 oy alırken rakibi Erdal Baylan 25 oy alabildi.

Genel kurul

Adapazarı Ziraat Odası’nın 25. Olağan Genel Kurulu dün Sakarya Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Genel Kurula AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, Şeker-İş Sendika Başkanı Oğuz Kalay, HAYKOOP Başkanı Recep Pulat, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal ile delegeler ve çiftçiler katıldı.

Gerginlik yaşandı

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulması ile başlayan genel kurulda odanın görevden alınan yönetim kurulları delegeler tarafından ibra edilmedi. Delegeler sadece kayyum olarak atanan yönetim ile mevcut yönetimi ibra etti. Oylamanın yapıldığı sırada salonda gerginlik yaşandı. Hamdi Şenoğlu’nun görevden alınmasının ardından oda başkanlığına getirilen Erdinç Eryılmaz delegelerin kendi yönetimini de ibra etmemesi üzerine konuşmak istedi. Divan’ın Eryılmaz’a söz hakkı vermemesi üzerine tartışma yaşandı. Eryılmaz’ın ayağa kalkarak delegelere seslenmesine ve TZOBB yönetimi hakkında ifadelerde bulunması üzerine kendisine tepki gösterildi. Tartışmanın uzamasının ardından salona polis çağırılırken olaylar yatışınca herhangi bir müdahale yaşanmadı.

Adaylar konuştu

Tartışmaların ardından genel kurula devam edilirken CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç ve AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu birer konuşma gerçekleştirdiler. Kılıç ve Işıksu göreve gelmeleri halinde çiftçiler için projeler hayata geçireceklerini ifade ettiler. Bu konuşmalar sonrasında Ziraat Odası Başkan Adayı Erdal Baylan delegelere seslendi. Baylan, çiftçiler için projeleri olduğunu belirterek, “ Çiftçimizin sorunlarına derman olmak istiyoruz” dedi.

Çiftçinin hizmetkarı

Göreve geldiği günden itibaren çiftçi için çalıştığını ve çalışmaya da devam edeceğini belirtek sözlerine başlayan Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise, “ Biz üreticilerimizin dertleri ile dertlenmezsek burada olmamızın hiçbir anlamı yok.  Çiftçilerimizin hizmetkârı oldu. Onların sorunlarını çözmek için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sakarya topraklarını tüm çiftçiler adına sahiplenmek için yeniden toprak kuruluna girdik. 8 aydır odamızın borçlarını ödedik ve bugün odamızın borcu kalmadı” ifadelerini kullandı.

Farklı kazandı

Ateş’in arından STB Başkanı Adem Sarı bir konuşma gerçekleştirdi ve çiftçilerle birlikte çalışmaya projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından odanın başkanlık seçimi gerçekleştirildi. 108 delegesi olan odanın seçiminde 107 delege oy kullanırken Başkan Ercan Ateş aldığı 81 oy ile yeniden başkanlığa seçildi. Ateş’in rakibi Erdal Baylan ise 25 oy alabildi. 1 oy ise geçersiz sayıldı. Farklı şekilde seçimi kazanan ve yeniden başkan seçilen Ercan Ateş seçimin ardından tüm çiftçilere teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Asil: Ercan Ateş, Namık Hızel, Esat Yürekli, Murat Sarı, Feti Öz, Mücahit Çakır,  Vahdettin Yılmaz,.

Yönetim Kurulu Yedek: Tahir Mollaoğlu, Mehmet Dursun, Murat Kocaman, Turan Sezer, Ahmet Zeki Özkaya, Cengiz Gündoğdu,Mustafa Çalkan.

Kazanan Liste: Ercan Ateş, Namık Hızel, Esat Yürekli, Mücahit Çakır,  Feti Öz, Vahdettin Yılmaz,  Murat Sarı,  Tahir Mollaoğlu, İlhan İlbakan, Mehmet Dursun, Metin Seçkin, Murat Kocaman, Turan Sezer, Ahmet Zeki Özkaya, Ercan Tıkıl,  Mehmet Ali Mumcuoğlu, Ali Fuat Almak, Kemal Tunç, Cengiz Gündoğdu, Cihat Örengül, Mustafa Çalkan,

Yedek liste:  Yaşar Çeker, Ekrem Darcan, Seyit Ahmet Uysal, Sadık Öcal, Mücahit Sağlık, Ali Durmaz, Mustafa Kalfa, Tuncay Akyıldız, Harun Arslan, Arif Köse, Yavuz Tümsekoğlu, Mehmet Cankurt, Zeki Uzun, Bekir Göklüoğlu, Erhan Özcan, Zeki Uğurlu, Fatih Tutkun, Zahit Köksal, Faruk Uysal, Ahmet Ateş, Hasan Yılmaz.

 

Kaybeden Liste Asil Üyeler;Erdal Baylan, Mithat Derelioğlu, Mustafa Duman, Nusret Demircan, Ahmet Uzun, Halil Polat, Ruşen Karaoğlu, Sadık Öcal, Fahri Kırmızı, Murat Demir, Halil Barut, Şaban Bostancı, Ali Birinci, Abdürrahim Özdemir, Erdinç Kuru, Erdem Bozdemir, Mesut Tekin, Fahrettin Demiray, Bayram Cesur, Rafet Mutlu.

Kaybeden Liste Yedek Üyeler:  Mehmet Cankurt, Salih Arslan, Harun Arslan, Mücahit Sağlık, Ali Durmaz, Muammer Yenipazarlı, Gökçen Altıntaş, Ekrem Darcan, Arif Köse,

Halil İbrahim Geyik, İsmail Çokluk, Turhan Yoldaş, Sami Yılmaz, Aladdin Kartal, Ramis Yücel, İlyas Can, Ali Mumcuoğlu, Rahmi Malçok, Yaşar Kurtuluş Şen, Ahmet Değirmenci

Muharrem Meriç.

 

3 Şubat 2019 , Pazar Bu haber toplam 829 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU