Günün Tarihi:21 Ocak 2021

‘Gelin bu sorunu çözelim’


Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Kadın Kolları meydanda 12. haftalarında ‘Ada Treni Adapazarı Garına Gelsin’ eylemini sürdürmeye devam ediyor. Eylem’de açıklama yapan Başkan Çeroğlu, “Gelin bu sorunu halkla birlikte çözelim” dedi.

12. hafta

CHP Kadın Kolları , ‘Ada Treni Adapazarı Garı’na gelecek’ sloganıyla gar binası önünde 12. eylemi gerçekleştirdi.  Eylemde açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “Dağları delmekle övünenler 1 km demiryoluna gelince niçin proje çizmek yerine yan çiziyorlar. Hafif raylı sistem kuracağız diyenler 1 kilometrelik yolu niçin ulaşıma açamıyorlar. Haftalardır; buradan iktidar partisi yöneticilerine ve İlimizi, ilçemizi yönetmeye talip olan tüm siyasilere yeniden sesleniyoruz. Ada trenini önemseyen bizler inandırıcılığınız adına bu meydana gelerek projelerinizi halk anlatmanız ve projelerinize sahip çıkacağınız konusunda söz vermeniz için sizleri bu meydana davet ediyoruz. Gelin, halka bu sorunun çözüm yollarını anlatın” dedi.

Soru sordu

‘Yerden ya da havadan demiryolunun projeleri yapıldı mı?’ sorusunu soran Çeroğlu, “Maliyet hesapları yapıldı mı? Sayın Zeki Toçoğlu’da 2014 seçimleri öncesi aynı sözü vermişti. TCDD 2015 bütçe çıkarmasına rağmen sayın Toçoğlu tren yolu yerine Balıklı Çarşı projesiyle karşımıza çıkmış halkın tepkisi üzerine proje geri çekilmişti. Bizler Ada treni ve Adapazarı garını sadece ulaşım olarak görmüyoruz. Bu eylemi siyaset üstü olarak görüyor ve her kesle iş birliği yapmaya hazır olduğumuzu da beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Direnç göstereceğiz

Azize Çeroğlu, “Bu haklı isteğimiz yerine gelinceye kadar ve sizlerin desteği sürdükçe kararlıkla direnç göstereceğimizin ve mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini istiyor sevgi ve saygı ile herkesi selamlıyorum” dedi. Eyleme CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Başkan Fatma Kurtuluş, İYİ Parti yöneticileri, Makine ve Elektrik Mühendisleri odası başkanları, eski CHP yöneticilerinde Şevki Toker minik torunu ve STK temsilcileri destek katılarak verdi. 

4 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 541 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU