Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Su sorunu çözüldü


Hendek’te su sıkıntısı yaşayan Harmantepe, Kırktepe ve Yarıca Mahalleleri’nde SASKİ’nin gerçekleştirdiği çalışmaların ardından yüzler gülüyor.

Altyapı çalışması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nda yapılan, il sınırlarının tamamını büyükşehir belediyelerinin sorumluluğuna veren değişikliğin ardından şehir genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda uzun yıllar boyunca yetersizlik ve bulanıklık gibi sorunların yaşandığı Hendek’in Harmantepe, Kırktepe ve Yarıca Mahalleleri’nde 9 bin metrelik içmesuyu altyapısı inşa edildi.

Birinci sınıf su

Bölgede yaşayan vatandaşların musluklarına Dikmen-Balkaya kaynağından birinci sınıf içmesuyu ulaştırıldı. Ayrıca Kırktepe ve Harmantepe Mahalleleri arasında yer alan ve atıl durumda bulunan yol SASKİ ekiplerinde rehabilite edilerek araç geçişlerine uygun hale getirildi. Harmantepe ve Yarıcı Mahalle Muhtarları hizmetler için SASKİ’ye teşekkür etti.

Teşekkür

Daha önceleri içmesularını ilçe merkezinden taşıdıklarını söyleyen Harmantepe Mahallesi Muhtarı Selahattin Karataş, “Bahçelerine kuyu açıp su alanlar da vardı. Bu kuyu sularının tahlilini yaptırdığımızda yüzde 78 oranında içilmez raporu verilmişti. İçinde demir ve bakır madenleri çok yüksekti. Dereden aldığımız sularda içilmez durumdaydı. 15 sene boyunca kendi evimdeki musluktan su akıtamadım. SASKİ mahallemizde bir çalışma yaparak Dikmen kaynağından Hendek’e ulaşan suyu mahallemize getirdi. İçmesuyu şebekemiz yenilendi. Suyumuzun kalitesini on numara olarak ifade edebilirim. Rahatlıkla içebiliyoruz. Emeği geçen tüm çalışanlara ve SASKİ’ye teşekkür ediyorum.”

Rahatlıkla içilebilir

Yarıca Mahallesi Muhtarı Bahattin Işıkveren, “SASKİ’den önce dere yataklarından su alıyorduk. 60 yıldan beri doğru düzgün çeşmeden su içemiyorduk. Pınarlardan, derelerden ve şehir merkezinden taşıyarak su ihtiyacımızı karşılıyorduk. SASKİ ekipleri gecelerini gündüzlerine katarak mahallemize su getirmek için çalıştılar. Hatlarımızı yenilediler. Neticede Dikmen’de bulunan kaynaktan suyu musluklarımıza kadar ulaştırdılar. Suyun kalitesi oldukça güzel ve rahatlıkla içebiliyoruz. Vatandaşlarımızın duasını kazanan, bizler için çok önemli bir hizmet sundular. Bizler şu anda en iyi hizmeti SASKİ’den alıyoruz. Sorunlarımıza anında müdahale ediyorlar ve her zaman bizlerin yanında yer alıyorlar” dedi.

6 Şubat 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 451 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU