Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Kimse ekmek üzerinden siyaset yapmasın’


Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) grup toplantılarında ekmek üzerinden yapılan siyaset nedeniyle açıklamada bulundu.

Ayar veren meta

Balcı yaptığı yazılı açıklamasında, “Dün TBMM’de Grup toplantılarında dile getirilen ve ekmek üzerinden yapılan siyasi değerlendirmeler üzerine bir açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur. Kimse ekmek üzerinden siyaset yapmasın Hepinizin bildiği üzere “ekmek, halkımızın, en önemli gıda maddesidir. Üretim aşamasında; esnafımızın ne gecesi vardır ne de gündüzü. Alın terini emeği ile bütünleştirirken tek bir hedefi vardır. “Nimeti” en iyi şekilde vatandaşlarımızla buluşturmak. Hal böyle iken, TBMM’nde ekmeğin, siyasete ayar veren bir meta olarak kullanılıyor olması bizleri üzmüştür. Şu kesin olarak bilinmelidir ki, ekmek üreticilerinin tek ve yegâne temsilcisi Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Ticaret Odalarımızdır” dedi.

 

Siyaset arenası

Balcı, “Bir başka ifade ile TESK ve TOBB bünyesindeki STK’lardır. Siyaset arenasında, kişisel menfaat arayanların oluşturduğu dernekler “fırıncı esnafını” temsil edemez, etmemektedir. Evet, fırıncılarımızın sorunları vardır. Ancak bu sorunların çözüm noktası “grup toplantıları değil”, ilgili bakanlıklardır. Bizler de, yaşadığımız problemlerin çözümü noktasında gerek Ticaret Bakanlığımızla, gerek Tarım ve Orman Bakanlığımızla, gerekse İçişleri Bakanlığımızla her zaman koordineli bir şekilde hareket etmekte ve “en iyiye ulaşma konusunda” gayret sarf etmekteyiz” diye konuştu.

 

Ekmek nimettir 

Balcı, “Bizim, Sayın Kılıçdaroğlu’na gizli gizli söylediğimiz herhangi bir şey söz konusu değildir. Yaşanılan problemleri hiçbir zaman kapı arkasında konuşmadık. Alenen ve her ortamda “sıkıntılarımızı gündeme getirirken”, ülke menfaatlerine zarar verecek girişimlerde de bulunmadık. Ekmek üreticisinin de aynı zamanda bir tüketici olduğu gerçeğinden hareketle problemlerin el birliği ve dayanışma ile çözümleneceğine olan inancımızda da bir eksiklik söz konusu değildir, Ekmek, bir nimettir. Ve yeri de siyaset değildir” dedi.

 

7 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 877 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU