Günün Tarihi:17 Ocak 2021

Kartvel’de ilk toplantı


Sakarya Kartvel Gürcü-Laz Kültür Derneği, kongre sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını oyuncu Timur Acar ve tiyatrocu Çetin Kaya'nın katılımıyla gerçekleştirdi

Sakarya Kartvel Gürcü-Laz Kültür Derneği, Sakarya'da yepyeni bir oluşum başlattı.Yaptığı sosyal ve kültürel çalışmalarla şehirde kısa sürede adından söz ettiren dernek, kısa süre önce yapılan kongre sonrası ilk kez toplandı.Adapazarı Çark Caddesindeki bir kafede düzenlenen derneğin ilk yönetim kurulu toplantısına Dernek Başkanı Mustafa Kolat, oyuncu Timur Acar, tiyatro oyuncusu Çetin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.Yöneticiler, yemeğin ardından dernek adına ürettikleri projeleri ve Gürcü ve Laz kültürünü yaşatmak adına yapılacak çalışmaları konuştu.

Görev dağılımı

İlk olarak yönetim kurulunun görev dağılımını açıklayan Dernek Başkanı Mustafa Kolat, kültürlerini yaşatmak için yapılacak projelerle isimlerini Türkiye'ye duyuracaklarını belirterek,"Bu dernek hem Gürcü hem de Laz milletinin Sakarya'da kenetlenerek, birbirlerinden güç alabilmeleri adına kurulmuştu. Gelenek, örf ve adetlerin kaybolmaması ve atalarımızdan bize kalan bu güzel mirası yaşatmak adına elimizden gelen her şey yapacağız. Burada birbirinden değerli yöneticilerimiz var sağolsun Timur Acar da masamızda  yerini alarak bizleri yalnız bırakmamışlardır.Bu bizim için bir başlangıç olacaktır, bundan sonra bu kadroyla bu yolda kol kola yürüyeceğiz”

Acar’dan teşekkür

Daha sonra söz alan oyuncu Timur Acar da, dernek adına yapılacak tüm güzel işlerde pay sahibi olabilmek için özellikle "kültür ve sanat" alanında bu mücadeleye ortak olacağını belirterek,"Aranızda olmaktan büyük mutluluk duydum, bu ülkenin en büyük zenginliği olan kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak adına yapılan çalışmalar her birinize tek tek teşekkür ediyorum" dedi. 

Liste

Onursal Başkanlar; Akgün Altuğ, Hasan Alişan

Başkan Mustafa Kolat. Başkan Vekili; Av. İlker Yılmaz. Genel Sekreter; Ahmet Bayrak. Genel Sekreter Yardımcısı; Emre Muti. Başkan Yardımcıları; Ali Faik Tantan, Özcan Nişancı, Murat Çelik, Sefer Sandıkçı, Sinan Yıldırım. Sosyal Kültürel ve Sanat; Timur Acar, Çetin Kaya, Yusuf Demircioğlu. Ekonomi ve Mali İşler; Gani Erdoğan, Mehmet Muti. Gençlik Gelişim ve Proje; Mehmet Uçar, Caner Su. Basın ve Halkla İlişkiler; Keramettin Gür, Yunus Emre Kolat. İdari İşler; Mustafa Yavuz, Gürkan Kılıçaslan. Dernek Şube Faaliyetleri; Senol Aslan, Yaşar Kahraman. Organizasyon ve Yönetim Birimi; Ayhan Abiş, Turan Yılmaz. Disiplin Kurulu; Av. Hilal Gür, Elif Çetinkaya.

Yönetim Kurulu; Caner Sağıroğlu, Faruk Tıknas, Enver Şimşek, Ömer Gökdemir.

 

7 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU