Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

BAKAN YARDIMCISI ÇAĞLA İÇİN GELDİ


Down Sendromlu Milli Yüzücümüzün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı çağrı cevapsız kalmadı

Vali Nayir ağırladı

         Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan yardımcısı Hamza Yerlikaya önceki gün ilimizdeydi. Down Sendromlu Milli Yüzücümüz Fatma Çağla Demir’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı çağrı üzerine ilimize gelen Yerlikaya, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde düzenlenen “2023 Vizyonu Çerçevesinde Spor, Sporcu, Yönetici ve Siyasetçi Gözüyle Türkiye’de Spor” konulu konferansa katıldı. Ardından Valilik ziyaretinde bulunan Yerlikaya, Vali Ahmet Hamdi Nayir tarafından konuk edildi.

Erdoğan’ın talimatı var

         Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Sivil Toplum Kuruluşlarını da ziyaret eden Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın en anlamlı görüşmesi, Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağla Demir ile oldu. Fatma Çağla’nın daha önce çağrı yaptığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine ilimize geldiğini söyleyen Yerlikaya; “Dünya çapında gururumuz olan Fatma Çağla ile görüştük. Taleplerini aldık” dedi. Çağla da çok mutlu olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiğini söyledi.

Sakarya Yüzme Havuzunda Fatma Çağla Demir ve yüzücülerle bir araya gelen Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, daha sonra Atatürk Spor Salonuna geçerek Judocuların idmanını ziyarete etti. 

 

8 Şubat 2019 , Cuma Bu haber toplam 766 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU