Vah Acısu yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Vah Acısu31 Mayıs 2018, Perşembe

Diğer piknik yerlerini saymayacağım.”Acı Su özellikle Hıdırellez’de Taraklı’da yaşayan insanların hemen hemen herkesin akın ettiği yerdi. Dağdan geldiği bilinen bir su vardı. İnsanlar burada “Acı Su” da şifa arıyorlardı beklide Kayalıkların arasında yeşillik mekanda piknik yapılır değişik oyunlar oynanırdı. Vadinin ortasından akan küçük bir dere vardı.Taraklı için güzel bir doğal  sosyal alan idi.

Geçtiğimiz günlerde yolumu bir kez daha “Acı Su” ya düşürdüm.Ben yük taşıyan katırların kayalar arasından geçtiği yollara bakarken Hıdırellez günlerinde kalabalığa meşrubat ve dondurma satışı yaptığım alan aklıma geldi. O zamanlar “Acı Su” çok kalabalık olduğu için ihtiyaç duyulan her türlü şeyin satışını da yapan satıcılar alana gelir satış yaparlardı.

 

Herkesin bildiği “Acı Su”  mevkiinde ve vadi içerisinde dereyi takip eden bölümlerde Kayaboğazı gölet çalışmaları sonrasında boru döşeme çalışmaları yapılmış. Ve yapılan kazı çalışmaları sonrasında alan bozulmuş. Aslında alan yeşilliği ile canlılığını büyük ölçüde koruyor. Belki de yapılacak düzenlemeler ile “ Acı Su”  tekrar piknik alanı olarak kullanılabilinir.

Taraklı Belediyesi’nin gayretleri ile bu çalışmalar yapıldığında ilçe adına mesire yerleri açısından önemli bir kazanım olacaktır.

Taraklı’da “Acı Su” nun dışında piknik yapılabilecek başka yerlerde var

Acı Su” nun mevcut halini gördüğüm için bu alanı yazdım. Yazımın başlığında onun için  Vah Acı Su” başlığını kullandım.

Düşünsenize  şu anda Taraklı’da vatandaşların piknik yapabileceği neresi var !!

Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın...