Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Pamukova’da kütüphane heyecanı


Pamukova’da Kaymakamlık tarafından Ertaylan İlkokulu bahçesine yerleştirilen konteyner, çeşitli kurum ve hayırseverlerin desteğiyle Z-Kütüphaneye dönüştürüldü.

Akıl oyunları

Pamukova Kaymakamlığınca Ertaylan İlkokulu'na verilen konteyner, kurumların ve hayırsever vatandaşların desteğiyle dizayn edilerek kütüphane haline getirildi.

İçinde akıl oyunları ve çeşitli kitapların bulunduğu Z-Kütüphaneye gelen öğrenciler, burada bol bol kitap okuyup ders çalışma imkanı buluyor.

 

Türkiye’de ilk

Ertaylan İlkokulu Müdürü Enver Kaya, okullarında daha önce kütüphane olmadığını belirterek, "Biz de konteynerle nasıl kütüphane yapabiliriz?' diye düşündük. Türkiye'de ilk olan konteyner Z-Kütüphanesini meydana getirdik. Bu kütüphaneyi yaparken birçok hayırseverin yardımı oldu. Kütüphane hizmete girdiğinde öğrencilerimiz çok mutlu oldu" ifadelerini kullandı.

 

Kokulu kitaplar

İçerisinde oyun alanları ve kokulu kitapların mevcut olduğu kütüphanenin öğrencilere hizmet vermeye başladığını aktaran Kaya, "Velilerimiz de büyük destek verdi. Biz de bu konuda çok mutluyuz. Kütüphanede çocuklarımızın yaşlarına uygun kitaplar var. 1,2 ve 3. sınıflarımız olduğu için genellikle hikaye kitaplarımız mevcut. Kitapların kokulu olması çocuklarda ayrıca motivasyon oluyor" dedi.

 

Çok beğendi

İkinci sınıf öğrencisi Muhammet Efe Kaplan da kütüphaneyi çok beğendiğini dile getirerek, burada arkadaşlarıyla kitap okuyup oyun oynadığını anlattı.  Öğrenci Nazlıhan İşgören de okulunu çok sevdiğini ve beğendiğini ifade ederek, "Burada yapılan kütüphane gerçekten çok güzel bir yer. Kütüphanede değişik değişik kokulu bir sürü kitap var. Daha evvel böyle bir kütüphane yoktu ama şimdi var ve bende çok mutluyum. Bütün arkadaşlarım da mutlu. Burada bol bol kitap okuyoruz, akıl oyunları oynuyoruz ve ders çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

 

 

10 Şubat 2019 , Pazar Bu haber toplam 762 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU