Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Gerçeği aratmadı!


Taraklı Hükümet Konağı'nda AFAD, UMKE ve İtfaiye ekiplerinin katılımıyla 2019 yılı saha uzantılı deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikat sırasında binada sis bombaları ile verilen duman ve çıkarılan kontrollü yangın tatbikatın oldukça gerçeğe yakın olmasını sağladı.

Kaymakam izledi
Ekiplerin başarılı çalışma yaptığını söyleyen Taraklı Kaymakamı Okan Dağlı, “Bugün yapılan deprem ve yangın tatbikatı gerçekten çok güzeldi. Tatbikatta görev alan bütün arkadaşları tek tek kutluyorum. Böyle durumların tatbikatın gerçeğine yakın olması elim olaylara ne kadar hazırlıklı olup olmadığımız noktasında bizlere yol gösterici oluyor. Allah bize gerçeklerini yaşatmasın ‘’ dedi.

6.7 şiddetinde deprem

Sakarya Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Taraklı Saha Sorumlusu Hamdi Kızılorman, “Tatbikattaki senaryoya göre, saat 11:30'da 6.7 şiddetinde deprem meydana gelmiş ve 45 saniye sürdüğü belirlenmiştir. Elektrik ve telefon hatları kesilmiştir. Sarsıntının bitmesine müteakip jeneratör çalıştırılmış ve enerji ihtiyacı karşılanmıştır. Hükümet konağı personelinin hızlı bir şekilde tahliye edilmesinin ardından ilk olarak kimyasal biyolojik sızıntı ihtimaline karşılık KBRN ekipleri tarama yapmış ve temiz olduğu bilgisinin alınmasının ardından AFAD ekipleri binada arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

Kurtarma ekibi

Bu sırada itfaiye ve UMKE’den destek istendiğini belirten Kızılorman, “Hükümet Konağı 2. katında mahsur kalan 2 personeli kurtarma çalışmalarına katılmıştır. Kurtarılan 2 personel 112 ekiplerine teslim edilerek tedavi süreci başlatılmıştır. AFAD ve UMKE ekipleri enkaz altında kalan 1 personele ulaşıp tahliye ederek tedavi edilmesi sağlanmıştır. Hükümet Konağı emniyet müdürlüğü kısmında depremden kaynaklan yangına İtfaiye ekipleri müdahale etmiştir. Gerekli arama kurtarma çalışmalarının ardından gerekli emniyet tedbirleri alınarak arama kurtarma faaliyetleri sonlandırılmıştır. Tatbikat amacına uygun, herhangi bir kaza yaşanmadan tamamlandı.” şeklinde konuştu.

10 Şubat 2019 , Pazar Bu haber toplam 578 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU