Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

‘Bahane üretiyorlar’


CHP İl Kadın Kolları tarafından başlatılan "Ada Treni Adapazarı'na gelecek" eyleminde İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, "Şehri yönetenler çözüm yerine bahane üretiyorlar. Ulaşım hakkımız gasp ediliyor" dedi.

Şehir trafiği

Gar Meydanında 13. hafta toplanan CHP' liler adına açıklama yapan Çeroğlu, “Atamızın ‘Vazifeye atılmak için içinde bulunduğun durumun imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin’ sözünü şiar alarak örgütlü mücadeleye inanan ve eylemimize destek veren yol arkadaşlarım; tüm dünyada toplu taşıma anlamında raylı sistemin teşvik edilirken işçilerin, emekçilerin, esnaf ve öğrencilerin daha ekonomik ve konforlu ulaşım hakkı gasp edilmeye devam edilmektedir. Şehri yönetenler çözüm üretme yerine bahane üretmeye devam ediyorlar. TCDD gerekli önlemleri alırım demesine rağmen şehir trafiği bahanesinin ardına sığınıyorlar. Mithatpaşa’da inen yolcuları şehre taşımak için konan ek otobüs ve dolmuş seferlerinin trafiğe etkisini ölçtünüz mü?”

Engel yok

Çeroğlu, “Biz söyleyelim Ada treni Mithatpaşa - Adapazarı arasını yaklaşık üç dakikada gitmektedir. Trafik yoğunluğu orta garajın olduğu yerdeki geçitte vardır. Trenin yarım dakikalık geçişi sırasında garaj çıkışı daha da rahatlayacaktır. Ada treni toplam sekiz sefer yapmaktadır. Bunlardan dördü trafiğin yoğun olmadığı saatlere denk gelmektedir. Karaman yolundan gelip çevre yoluna dönecek bir aracın yazlık göbeğini 2-2,5 dakikada döndüğünü düşünürsek tren hiçte trafiğe engel görünmemektedir. Ada treni trafiğe engel oluyor demek yetersizliğinizi ve acizliğinizi kabul ediyorsunuz anlamına gelir.”

Eylem sürecek

Çeroğlu, “Bizler Ada treni ve Adapazarı garını sadece ulaşım olarak ta görmüyoruz. Kentimizin tarihi ile bağlantısının kopmasına ve ranta teslim olmasına izin vermeyeceğiz. Bu eylemi siyaset üstü görüyoruz ve herkesle işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu da her zaman beyan ediyoruz. Bu haklı isteğimiz yerine gelinceye ve sizler desteğinizi sürdürdükçe kararlılıkla direnç göstereceğimizin ve mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini istiyorum" dedi. 

 

12 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 546 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU