Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Geyve’de verem bilgilendirmesi


Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Veremsiz Bir Türkiye’ için vatandaşa eğitim verildi.

İlaçları ücretsiz

Geyve merkezde Aile Sağlık Merkezi (ASM) önünde açılan stantta görevliler tarafından vatandaşlara verem hakkında bilgilendirme yapılıp broşür dağıtıldı. Gün boyu süren çalışmada vatandaşlara; verem nedir, nasıl bulaşır, belirtileri, yapılması gerekenler ve korunma yolları anlatıldı. Verem tedavisinde kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak verildiğinin belirtildiği stantta verem hastalarının çevresindeki insanlara hastalıklarını bulaştırmamaları için, ilaçları düzenli olarak kullanmaları gerektiği çağrısı yapıldı.

Koruna yolları

Ayrıca gün sonunda Geyve Orhan Cami Kur’an Kursu’nda vatandaşlara sağlık personelleri ebe sevda zeyrek ebe Esma Karaoğlu, ebe Elif Arik tarafından veremle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen seminerde veremden nasıl korunma yolları, veremden korunmanın en önemli yolunun aşı olmak gerektiği, bağışıklık sistemimizin güçlü olmasının gerekliliği üzerinde duruldu, erken teşhisin çok önemli olduğu vurgulandı.

12 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 499 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU