Günün Tarihi:25 Ekim 2020

Kaşkaş’tan arama-kurtarma eğitimi


Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneğinin ‘Arama Kurtarma Gönüllüsü ol, Bir Canı Da Sen Kurtar’ projesi kapsamında düzenlediği seminere katılarak 'Afet Farkındalığı' konusunda eğitim verdi.

Yoğun katılım

Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneğinin ‘Arama Kurtarma Gönüllüsü ol, Bir Canı Da Sen Kurtar’ projesi kapsamında düzenlediği seminere katılan AFAD İl Müdürü Kaşkaş ‘Afet Bilinçlendirme ve Sivil Savunmanın’ önemi konusunda eğitim ve sunum gerçekleştirdi. Hendekte gerçekleşen programa İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, AK Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu, BBP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, SP Hendek Belediye Başkan Adayı Yasir Yüksek, AK Parti Hendek Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın ve Yönetimi, SP Hendek İlçe Başkanı Ferhan Ağra ve yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Eğitim konuları

Program SAKE Ekibinin afetlerde yaptığı çalışmalar ile ilgili hazırlanan kısa film ile başladı. İl Müdürü Kaşkaş,  ‘Afet Bilinçlendirme ve Sivil Savunmanın’ önemi konusunda devam eden eğitim ve sunumda katılımcılara; AFAD’ın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının afetlerde önemi ve rolleri, geçmişte yaşadığımız 1999 Marmara depremi, afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangınlara ilk müdahale teknikleri anlatılarak ‘olası bir depremde insanları çoğu zaman binaların ya da binalardaki eşyaların öldürdüğünü.

Eşyaları sabitleyin

Kaşkaş eğitim devamında; öğrencilerin ailelerinden binaların depreme dayanıklılık testinin yapılmasını ve güçlendirilmesi gerekliliği olanların kesinlikle güçlendirilmesinin yapılması gerektiğini söyleyerek, “Olası depremde birde insanlara zarar veren evlerdeki sabitlenmemiş eşyalardır. Mutlaka evdeki eşyaların sabitlenmesi ve her evde yangın tüpü bulunması gerekli. SAKE Ekibinin afet ve acil durumlarda AFAD Ekiplerimizin yanında gösterdikleri başarılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Eğitim ve seminerin sonunda Hendek Kaymakamı Orhan Burhan,  SAKE Ekibine desteklerinden dolayı teşekkür ederek; İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’a plaket takdim etti.  

18 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 526 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU