Günün Tarihi:29 Eylül 2020

‘Bu işin peşini bırakmayacağız’


Yeni Sebze ve Meyve Hali’ne girişlerde araçlardan para alınmasından dolayı düzenlediği toplantıda esnaflar ile bir araya gelen Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan haksız bir uygulama yapıldığını belirtti.

Pazarcı esnafları

Kabacan dün düzenlediği toplantıda pazarcı esnafı ile bir araya gelerek gündemdeki sorunları görüştü. Kristal Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya Kabacan’ın yanı sıra Sakarya Sebze-Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı İdris Toska ve pazarcı esnafları katıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir şirkete yap-işlet- devret modeli ile yaptırılan Sebze ve Meyve Hali’nin girişlerinde tüm araçlardan para alınması toplantının ana gündemini oluştururken Başkan Kabacan yapılan bu uygulamayı sert sözlerle eleştirdi. Esnaflardan haraç alındığını belirten Muzaffer Kabacan, “ Böyle bir uygulamayı kabul etmiyoruz. Bu uygulamanın son bulması için pazarcı esnaflarımızla birlikte her şeyi yapacağız. Ankara’ya kadar konuyu ulaştırdık. Kesin bir sonuç alana kadar da bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

 

Haksız kazanç

Sakarya Sebze-Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı İdris Toska ise, “Türkiye’nin belli bölgelerine gittik ve bu paraların alınmadığını gördük. Komşumuz Kocaeli’de de alınmıyor. Daha önce belediye de eski halde bu parayı alıyordu ancak girişimlerimizle bu yasal olmayan durumu ortadan kaldırmıştık. Ancak yeni Sebze ve Meyve Hali yap-işlet-devret ile yapıldı ve şirkete devredildi. Şirket de yeniden bu uygulamayı başlattı. Biz hal esnafı olarak bu durumun yanlış oluğunu söylüyoruz. Haksız kazanç elde etmeye çalışıyorlar. Yasal haklarımızı hep birlikte arayacağız” dedi.

 

Arkandayız

Ticaret amaçlı pazarcıların hale gittiklerini belirten Kabacan ise, “ Biz olmazsak hal de olmaz. Birlikte hareket edeceğiz. Gidelim gece oraya bizden para almaya kalkarlarsa girmeyelim. Ben oraya para verme taraftarı değilim. Biz oraya girmezsek ticaret de olmaz. Bu baskı sonrasında bu uygulamadan vazgeçebilirler” dedi. Kabacan’ın bu teklifi esnaflar tarafından destek gördü. Esnaflar, Kabacan’ın arkasında olduklarını belirterek, “ Alınan her karara uyacağız” dediler.  Esnafın her zaman yanında olacaklarını belirten Kabacan, “ Biz onurumuzla şerefimizle ekmek kazanmaya geliyoruz buraya. Bizim çalışma alanlarımızı rahatlatmak zorundalar. Bu büyükşehir belediye başkanının kazığıdır ve artık benim şeref meselemdir. Halledemezsem de başınızda durmamın bir anlamı yok” dedi.

 

 

18 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 536 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU