Günün Tarihi:7 Mart 2021

Esnaf hale girmedi


Yeni Sebze ve Meyve Hali’nde giriş için para alınmasına tepki gösteren pazarcı esnafları önceki gece hale girmedi ve araçlarının kontaklarını kapattı.

Kontak kapattılar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeli ile yaptırılan Sebze ve Meyve Hali’nde önceki gece eylem vardı. yeni hale girişlerde kendilerinden ücret alınmasına tepki gösteren pazarcı esnafları hal girişinde araçlarının kontaklarını kapattılar. Yaklaşık 200 aracın kontak kapatması sonrasında hale giriş çıkış sağlanamazken olay yerine emniyet güçleri çağırıldı.

 

Beş liraya indirdi

Kendilerinden giriş ücreti adı altında haraç alındığını iddia eden pazarcılar saatlerce araçlarını hal girişinden çekmediler. Olay emniyet güçlerinin araya girmesi ve halin işletmesini elinde bulunduran şirket yetkililerinin giriş ücretini beş liraya çekmesinin ardından son buldu. Esnaflarla birlikte eyleme katılan Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, bu işin peşini asla bırakmayacaklarını belirterek, “ Biz zaten şirketi mahkemeye verdik. Kimse bizden haraç kesemez. Şirket yetkilileri bu mahkeme sonuçlanana kadar ücreti beş liraya çekeceklerini söyledi ve bizde araçlarımızı hal girişinden çektik” dedi.

 

‘Sonuç alacağız’

Hal yasasında esnaftan hal girişlerinde para alınmaması için madde koyulması gerektiğini belirten Kabacan, “ Biz bunun için gerekli girişimlerde bulunuyoruz. En kısa süre içerisinde de sonuca ulaşacağız. Esnafı kimsenin mağdur etmesine izin vermem. Bu işin peşini de asla bırakmam. Şimdilik esnafımız girişlerde beş lira ücret verecek ama bunu kısa süre içerisinde sonlandıracağız” ifadelerini kullandı. 

19 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 751 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU