Günün Tarihi:23 Nisan 2021

‘Zarafetin mizacı duruştur’


Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademisi’nde ‘Etkili İletişim ve Nezaket Kuralları’ konulu konferansta konuşan Ayça Kuru, “Hayatınızdaki zarafetin en temeli mizacınız ve duruşunuzdur. Türkiye’de kullanılmayan dört büyük erdem; siz, lütfen, özür dilerim ve teşekkür ederim kelimeleridir” dedi.

Konferans

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Kadın Gelişim Akademisi’nde Ayça Kuru ‘Etkili İletişim ve Nezaket Kuralları’ konulu konferans verdi. Konferansta yemek ve oturuş adabı, nasıl giyinmeliyiz, karşımızdakilere nasıl hitap etmeliyiz ve duruşumuz nasıl olmalı gibi konular anlatıldı.

Hitap şekilleri

Ayça Kuru, “Erkekler ve kadınlar için dik durmak çok önemlidir. Duruşumuzla kendimize olan güvenimizi sağlayabilirsiniz. Duruşumuz gibi oturuşumuz da çok önemlidir ve otururken diyaframımızı ezmemeliyiz. Sağlıklı bir şekilde hitap etmek için diyaframımızı kullanmalıyız ve karşımızdaki kişilerle göz teması kurmaya özen göstermeliyiz. Göz teması kurduktan sonra ‘siz’ diye hitap etmeliyiz. Türkiye’de kullanılmayan dört büyük erdem siz, lütfen, özür dilerim ve teşekkür ederim kelimeleridir. Bu şekilde konuşma yaptığınızda insanlar sizi dinlemekten sıkılmaz ve güçlü bir hitabetiniz olur” dedi.

Dudak tembelliği

Kuru, “Konuşurken dudak tembelliği yapmamaya dikkat etmeliyiz. Eğer dudak tembelliğiniz varsa bir kalem yardımıyla bunun üstesinden gelebilirsiniz. Kelimelerin doğru kullanımı ve dudak tembelliği yapmamanız insanların sizi daha rahat bir şekilde anlamasını ve sizi dinlerken keyif almasını sağlar. Bunlar küçük detaylar veya çok abartılı detaylar gibi gelebilir size fakat zarafeti bu detaylarla sağlayabilirsiniz. Hayatınızdaki zarafetin en temeli mizacınız ve duruşunuz” ifadelerini kullandı.

19 Şubat 2019 , Salı Bu haber toplam 650 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU