Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Öğrenciler dünyada ki sorunlara çözüm aradı


Uğur Okulları Sakarya Kampüsü ev sahipliğinde öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması ve dünya problemlerine çözüm araması amacıyla ‘Uğur Birleşmiş Milletler Çalıştayı 2019’ gerçekleştirildi.

Gelişimi destekleme

Öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması ve dünya problemlerine çözüm araması amacıyla gerçekleştirilen “Uğur Birleşmiş Milletler Çalıştayı 2019” Uğur Okulları Sakarya Kampüsü ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Model United Nations (MUN) prosedürü örnek alınarak hazırlanan Uğur Birleşmiş Milletler Çalıştayı’na katılan öğrencilerin dünya sorunlarına daha iyi ve etkili çözümler bulması, bireysel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflendi.

Fırsat

Öğrenciler eğitimde eşitlik, eğitimde kalite, dünyadaki kimyasal silahların üretilmesini ve kullanılmasının tamamen ortadan kaldırılması, gelişmekte olan ülkelerde kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi, terörle mücadele amacı ile ülkeler arasında uluslararası iş birliği ve altyapı çalışmaları yapılması gibi birçok konu hakkında çeşitli ülkeleri temsilen söz aldılar. Türkiye, Rusya, Çin, Amerika, Birleşik Krallık, Irak, İsrail, Arabistan, Hollanda, Brezilya İtalya gibi 23 farklı ülkenin temsil edildiği Çalıştay’da öğrenciler dünya sorunları üzerine tartışırken bakış açılarını geliştirerek çözüm önerisi sunma fırsatını yakaladı.

Destek

Sakarya Kampüsü Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu ise öğrencilere yeni perspektifler kazandıracak bu çalışmaları desteklerini belirterek, “Çocukların tüm bu gelişim alanlarına fayda sağlayacak Uğur Birleşmiş Milletler Çalıştayı gibi  etkinliklere katılımlarını destekliyoruz. Eğitim, güvenlik, terörle mücadele, mülteci sorunu, gelişmekte olan ülkelerde kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi gibi konuların ele alınacağı üç günlük çalıştayımızda çok yararlı sonuçlara ulaşılacağından kuşkum yoktur. Savaşların olmadığı, açlıktan sefaletten arınmış, barış içerisinde, tertemiz doğası ve huzurla dönen bir dünya en büyük özlemimizdir. Özlemlerin gerçeğe dönüşmesi ve başta büyük Türkiye’miz olmak üzere tüm insanlığın iyide, doğruda, güzelde birleşmesini diliyorum” dedi

22 Şubat 2019 , Cuma Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU