Günün Tarihi:5 Haziran 2020

‘Trenimizi burada bekleyeceğiz’


Adapazarı Treni’nin yeniden Adapazarı Garı’na gelmesi için CHP Sakarya İl Kadın Kolları tarafından sürdürülen Cumartesi Eylemlerinin 15.cisinde yapılan açıklamada; Tren gelene kadar burada bekleyecekleri söylendi.

Treni getirin!

CHP Sakarya İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen Adapazarı Treni Gar’a gelmeli eyleminin 15.ci haftasında Bağımsız Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Taksim’de katıldı.  İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “Sakaryalıların seçim öncesi oylarını alabilmek adına projesiz ve alt yapısız konuşmaların bir an önce bırakınız. Sakarya halkına yüzyılı aşan süredir sahibi olduğu trenini. Altan, üstten yada nostaljik değil, eskinden olduğu gibi aynı şekilde getirin o treni! Sabrımız kalmadı artık yeter” dedi.

Sesleneceğiz

Çeroğlu, “2014 yılında belediye başkanımız olan sayın Toçoğlu, trafiği bahane ederek gar konusu Ulaşım Bakanına bırakarak kapatmıştı. Şimdiki adayları ise yapmış olduğu görselde nostaljik bir şeyler yapar ‘Tıkır Tıkır’ getiririz demesine takıldım. Bu kadar rahatlığa pes dedim. 120 yıllık garımızda siz duyarlı halkımızla bizler ucuz ve konforlu ulaşıma kavuşuncaya kadar işçinin, emekçinin, esnafın herkesin sesi olarak gücümüz yettiğince, dilimiz dönünceye halklı isteğimiz yerine gelinceye kadar direneceğiz. Tıkırr tıkırr buradan seslenecek, trenimizi burada bekleyeceğiz” dedi.

25 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 419 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU