Karateciler finalde28 Şubat 2019, Perşembe

İller: Türkiye Karate Federasyonunun düzenlediği Anadolu Yıldızları Ligi Marmara Bölgesi Karate grup müsabakalarında Sakarya fırtınası esti. Balıkesir/Altı Eylül Kurtdereli Spor Salonundaki müsabakalarda Balıkesir, Sakarya, İstanbul (2), Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova’dan 160 sporcu terledi

Sıralama: Oldukça çekişmeli geçen müsabakalar sonunda erkekler genel klasmanda Bursa 62 puanla birinci, İstanbul Avrupa 48 puanla ikinci, Yalova 35 puanla üçüncü, Sakarya 34 puanla dördüncü, İstanbul Anadolu Yakası 29 puanla beşinci oldu. Kızlarda ise İstanbul Avrupa 54 puanla birincilik, Bursa 52 puanla ikincilik, Çanakkale 36 puanla üçüncülük, Sakarya 34 puanla dördüncülük, Kocaeli 28 puanla beşincilik kürsüsüne çıktı. 

Dereceler
Genel klasmanda ilk beşte yer alarak ilimizi final grubuna taşıyan karateciler, ferdi kategoride de önemli başarılar elde ettiler. Buna göre erkeklerde Murat Kenan Özen 60 Kiloda birinci, Melih Türel 44 Kiloda ikinci, Hamza Adıgüzel 36 Kiloda, Fatih Levent 48 Kiloda, Yusuf Kaan 52 Kiloda, Oğuzhan Ekinci de +60 Kiloda üçüncü oldu. Kızlarda ise Zeynep Birinci 50 kiloda, Meryem İrkin de 54 Kiloda birincilik madalyası elde etti. Ayşe Yüsra Çoruh 30 Kilo Kumite, Şevval Tuana Türk 34 Kilo, Elif Akkuş 38 Kilo ve Melisa Topaloğlu da 42 Kilo Kumite dalında üçüncülük kürsüsüne çıkarak ilimizi bir kez daha gururlandırdılar.

 

Bu haber toplam 598 defa okundu.

Resim Galerisi