Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

İYİ Parti’den Kazan’a destek


İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanı Okan Çelebi yaptığı açıklamada, “Serdivan’da aday çıkarmayarak CHP’nin adayı Av. Zafer Kazan’ı destekleme kararı aldık” dedi.

Açıklama

Millet İttifakında Serdivan’da CHP ve İYİ Parti arasında yaşanan Belediye Başkanlığı adaylığı sorununda uzlaşma sağlandı. Uzlaşma yapıldıktan sonra açıklamada bulunan İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanı Çelebi, “ Bilindiği üzere İYİ Parti ile CHP yerel seçimde bir çok bölgede ittifak yapma kararı almıştır. Büyükşehir Belediyesinde İYİ Parti’nin adayının; Adapazarı haricinde kalan diğer ilçelerde de ya İYİ Parti ya da CHP’li adaylardan birinin desteklenmesi kararına varılmıştır.  Bu kapsamda Serdivan’da da İYİ Parti aday çıkarmayarak, CHP’nin adayı Zafer Kazan’ı destekleme kararı verilmiştir.”

Meclis adaylığında uzlaşılamadı

Çelebi, “Diğer yandan, her iki parti arasında varılan ittifakın kapsamı Meclis Üyesi listelerini kapsamamakla birlikte, bir çok ilçede her iki partinin anlaşma zemini bulması ile tek liste çıkartılmıştır.  Serdivan’da ise her iki partinin de tek bir Meclis üyesi listesi çıkarma arzusuna rağmen, yine her iki partinin kendince haklı olan hassasiyetleri nedeniyle ortak bir liste üzerinde uzlaşmaya varılamamıştır. Ülkemiz ve Sakarya’mızın geleceğini düşünerek, her iki partinin de kırmızı çizgilerinin sınırına kadar yaptığı fedakarlıkların sonucunda alınan bu kararlara sonuna kadar sahip çıkacağımızı ve üzerimize düşen tüm görevleri yapacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

 

1 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 583 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU