Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

‘Rüyamız gerçekleşti’


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Seyifler, Tokat, Abdurrezzak ve Doğanca mevkiine kurulacak Mega OSB çalışmalarında mutlu sona ulaşıldığını söyledi.

Resmen onaylandı

Soğuk, “Bilindiği üzere büyük çaba ve yoğun çalışmalar sonucunda 5 bin 300 dönüm alan olan Ferizli Mega OSB son aşamaya gelmişti. Devleti ilgilendiren tüm kurumlardan alınan bilgiler raporlanmış ve bakanlığa gönderilmişti. Bakanlık yaptığı çalışma sonrası Ferizli Mega OSB tüzel kişiliğini onayladı. Şuan da resmileşti. Çok şükür yaptığımız yoğun çalışmaların karşılığını aldık. Burası 5 bin 300 dönüm marjinal alan üzerinde bir Metal ve Otomotiv İhtisas Sanayi Bölgesi ve aynı zamanda Marmara Bölgesinin en büyüğü olacak” dedi.  

 

Ferizli’nin geleceği

Mega OSB çalışmalarının peşini bırakmayan ve çalışmalarda emeği geçen valiliğe, milletvekilerine ve SATSO yönetimine teşekkür eden Başkan Soğuk, “Biz Ferizli’yi hem tarım, hem de sanayide MEGA ilçe yapacağımızın garantisini vermiştik. Çok şükür bugün büyük bir engeli aşarak bunu başarmış durumdayız. Geriye şöyle bir baktığımızda tarım için inşa ettiğimiz Sulama Projesi ve sanayi için yaptığımız çalışmaların başarılması bizleri mutlu etmekte, tarım ve sanayileşme adına atılan dev bir adımdır. İnşallah bizden sonraki arkadaşlar Ferizli’mizin gerek tarım ve gerekse sanayide gelişmesini hızlı şekilde devam ettireceklerdir.

 

Dev eserler

Soğuk, “Eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır misali bizde bir nebze olsun 1. OSB ve ikincisi olan Mega OSB yatırımları ilegeride dev eserler bıraktığımıza inanıyoruz. Yoğun çalışmalar boyunca yanımızda olan yol arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Artık Mega OSB’mizin kuruluşu resmen ilan edilmiştir.  Artık tarımın yanı sıra Ferizli, sanayisi ile de üreten bir ilçe olacaktır. İlçem adına Mega OSB çalışmalarımızda emeği geçen herkese bir kez daha yürekten şükranlarımızı sunuyorum. Ferizli’ye, Sakarya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.   

 

1 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 923 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU