Günün Tarihi:21 Ocak 2021

‘Her yaşamın ayrı öyküsü var’


Serdivan İstiklal Mahallesi’nde SERMEK’te kursiyerlerin misafiri olan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bu merkezlerde her yaşamın her başarının bir öyküsü var” dedi.

Kursiyerlere sohbet

AK Parti Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İlçe Başkanı Burak Erken ve Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya; İstiklal Mahallesi Yiğit ve Kavaklı Sokak’taki SERMEK’leri ziyaret ederek  kursiyerlerle sohbet etti.

Hayata katkı

Halk eğitim kurslarında icra edilen çalışmaların sanatsal nitelikte öneme sahip olduğunun altını çizen Başkan Alemdar, meslek edindirme ve el becerilerini geliştirmenin yanı sıra ortaya çıkan çalışmalarla kültürel ve sanatsal hayata katkı sağlandığını belirtti.

Bütçeye katkı

Serdivan’ın her noktasında hizmet veren halk eğitim merkezlerinin, özellikle ev hanımlarına; el becerilerini geliştirme, eğitim aldıkları alanda ustalaşarak bunu üretime dönüştürme ve aile bütçesine katkı sunma noktalarında önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini söyledi.

Öyküler

7’den 70’e eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Alemdar, SERMEK’ler sayesinde kendi işini kuran girişimcilerden, yaşadığı bedensel rahatsızlıklarını bu kurslarla yenen kursiyerlere kadar gittikleri her merkezde ayrı bir başarı öyküsüne de şahit olduklarını dile getirdi.

Azmimiz yükseliyor

Alemdar, “Bu başarı öyküleri bizim de çalışma azmimizi yükseltiyor. İnşallah önümüzdeki dönem kurs merkezlerimizin sayısını ve niteliğini artırarak hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye ifade etti. 

3 Mart 2019 , Pazar Bu haber toplam 476 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU