Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Bunun adı SKANDAL


Gençlik ve Spor Bakanlığının yeni projesi hayata geçti geçmesine ama ilimizde büyük sıkıntı var. Yeni yıldızları keşfetmek amacıyla kurulan takımdan kimsenin haberi yok.

Oldu-bitti bile

Geçtiğimiz Ağustos ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilk duyurusu yapılan yeni bir çalışma, bugünlerde ilimiz futbol kamuoyunun gündeminde. Yapılan bu açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun işbirliği ile 14 merkezde bir takım kurulacağı ve 2006 doğumlulardan oluşacak bu takımın Bölgesel Deplasmanlı Elit Ligde mücadele edeceği duyurulmuştu. Buraya kadar her şey normal ancak iş icraata gelince ilimiz Sakarya’da yine trajikomik bir olay yaşandı. Amacı tamamen yeni yetenekleri keşfetmek, milli takıma ve kulüplere oyuncu kazandırmak olan bu takım resmen oldubittiye getirildi.

Kulüpler ve aileler isyanda

Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde olan, uzman Antrenörlerin nezaretinde çalışması gereken, Fizyoterapist, Kondisyoner gibi tamamen profesyonel bir ekibin idaresinde olması gereken bu takım ilimizde de artık var ancak kimsenin haberi yok. İlimizdeki 170’e yakın amatör kulübün birçoğunun haberi olmadan, Antrenörler bilgilendirilmeden kurulan bu takım, tamamen Sakaryagücü’nden oluşturuldu. İşte bunu duyan birçok anne-baba ve Antrenör tepkili. Transferin bittiği gün resmileşen bu takım ile ilgili neden seçme yapılmadığını, yada oldubittiye getirildiğini soran aileler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ile Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba’nın bir an önce bu konuya el atmasını istiyorlar. 

4 Mart 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 581 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU