Günün Tarihi:25 Ekim 2020

‘Marka çarşılar oluşturacağız’


İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Uzunçarşı esnafı ile bir araya geldi.

Farklı bir konum

Esnaf ile tek tek sohbet eden Uzm. Dr. Cihan Kolip’e, çarşıda karşılaştığı Sakaryalılar da ilgi gösterdi. Sık sık ziyaretlerine ara veren Uzm. Dr. Cihan Kolip, vatandaşlar ile de sohbet etti. Kolip, esnaf ve çiftçi kenti olan Sakarya’nın, ekonomik krizden en fazla etkilenen şehirlerin başında geldiğini ifade ederken, “Çarşılarımızı, pazarlarımızı ve caddelerimizi çağın gerekliliklerine göre düzenlemeliyiz. Uzunçarşı’nın burada tabiî ki farklı bir konumu var. Sakarya’nın tarihi ile özdeşleşmiş bir marka çarşımızdır. Çarşı ile ilgili yapılan çalışmalara rağmen halen eksiklikler var. Esnafımız ile birlikte bu eksiklikleri gidereceğiz. Ayrıca Uzunçarşı gibi Sakarya’nın genelinde marka çarşılar, caddeler oluşturacağız.” diye konuştu.

 

Milyarlarca lira

Şehirdeki plansızlıkların marka caddelerin veya çarşıların oluşmasının önündeki en büyük engel olduğunu ifade eden Kolip, “25 yıldır yapılan sadece Çark Caddesi, Dar Sokak, Demokrasi Meydanı, Uzunçarşı ile ilgili yap-yık-yeniden yap modeli. Plansız bir şekilde yapıldığı için her 5 senede bir adeta yeniden yapılıyor buraları. Milyonlarca liralık harcamalar yapılıyor. Oysa ki Sakarya şehrimiz sadece Çark Caddesi, Dar sokak ve Uzunçarşı’dan ibaret de değil. Biz bir işi, 1 kerede, planlı ve doğru bir şekilde yaparak, büyük bir tasarruf hareketi başlatacağız. Marka caddelerimizi, çarşılarımızı, pasajlarımızı oluşturacağız. Sakarya esnafını yine o eski günlere kavuşturmak için il dışından da müşteri çekmek için çalışmalar yapacağız” dedi.

6 Mart 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 448 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU