Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Adapazarı’nda Cumhur birlikteliği


Cumhur İttifakı Adapazarı Meclis Üyesi Aday Tanıtım Toplantısı, yoğun katılım ve büyük bir coşkuyla Adapazarı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya katılım

Toplantıya AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri; Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, teşkilatların il, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, Ülkü Ocakları’nın temsilcileri, Cumhur İttifakı Adapazarı Meclis Üyesi adayları, teşkilat mensupları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Gönlüne girmek

Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, başkan adaylıkları açıklandığı günden itibaren yoğun bir çalışma dönemine girdiklerini aktardığı konuşmasında, “İl başkanlarımızla, milletvekillerimizle, ilçe başkanlarımızla, başkan ve meclis üyesi adaylarımızla, teşkilatlarımızla bir ve beraber olduk. Bizden beklentilerin büyük olduğunu biliyor, samimiyetle, tevazuyla ve gayretle çalışkanlığımızı seçimlerden önce ortaya koymak için çalışıyor; Adapazarı’mızda hemşehrilerimizin gönlüne girmek ve gelecek nesillerce hatırlanacak kalıcı hizmetler, kalıcı izler bırakmak istiyoruz. Cumhur İttifakı’nın birlik ruhuyla seçimlerden inşallah Adapazarı’mızda bugüne kadar alınan oyların da üzerine çıkarak zaferle ayrılmayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Yeni bir dönem

Toplantıda konuşan AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, seçimlere hazır olduklarının altını çizdi. Kurtuluş, “Tüm kademelerimizle gece gündüz,  şehrimizin her noktasında çalışmalarımızı sürdürüyor; Cumhur İttifakının gücü ile seçimlerden zaferle ayrılacağımıza inanıyoruz.” derken Cumhur İttifakı ile yeni bir dönemin başladığına vurgu yapan MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, “Sorumluluğumuzun farkındayız. Hedefimiz başta Adapazarı olmak üzere Cumhur İttifakı’nı ülkemizin her bir köşesinde başarıyla temsil etmek; vatan topraklarımızın değil bir belediyesini bir meclis üyesini dahi zillet ittifakına teslim etmeden Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmaktır.” şeklinde konuştu.

 

Beka anlayışı

Teşkilatlar olarak Cumhur İttifakı adaylarının her zaman yanlarında olacaklarını belirterek konuşmasına başlayan MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Yerel seçime biz beka anlayışı ile yaklaşıyoruz. Önümüzde ciddi bir ödev var. Bugüne kadar elde etmiş olduğumuz kazanımlarımızı yok etmek isteyenlere karşı, milletimizle hiç alakası olmayanlara karşı hain ve bölücülerle iş tutmuş, onların siyasi söylemlerini kendilerine siyasi söylem olarak alanlara karşı çok ama çok çalışacağız. CHP ve İyi Parti, PKK’nın siyasi uzantılarıyla bütünleşmiş bir biçimde zillet ittifakı olarak üzerimize geliyor. Cumhur ittifakı geçmiş dönemden farklı bir yol izleyerek, milli direniş, milli iradeyle yola devam edecek. Cumhur İttifakı’nın ruhunu, hukukunu yerel hizmet noktasında belediye başkanlarımızın göstereceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

Vatan aşkıyla yanan

Cumhur İttifakı’nın çok güçlü bir şekilde geldiğini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Cumhur İttifakı gümbür gümbür geliyor. Bu seçim belediye seçimi değil bir beka seçimidir. Karşımızdaki illet ittifakında İYİ Parti ve CHP var olarak görünüyor ancak bunun içine baktığımızda FETÖ, PKK ve siyasi uzantısı HDP var. Bizler vatan aşkıyla yanıp tutuşan bir milletiz. Bu illet ittifakına milletimiz prim vermez. Teröristlerin uzantılarına ve destekçilerine Sakarya’dan oy çıkmaz. Adapazarı Belediye Başkan Adayımız Mutlu Işıksu’nun başarılı olacağına dair hiç kuşkumuz yok. Rabbim bizi bu yolda muzaffer kılsın” şeklinde konuştu.

 

Rekor oy bekliyoruz

Seçim anketlerinde çok olumlu sonuçların geldiğini duyurarak konuşmasına başlayan AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Son anketler gösteriyor. Adapazarı’mızda ve Büyükşehir’imizde tarihi bir rekor oy oranını bekliyoruz. İnşallah bu teveccüh artarak devam eder. Mutlu Işıksu başkanımızın projelerini duyduğumda çok heyecanlandım. Bugüne kadar üstlendiği görevlerde çok başarılıydı. Anlattıklarının çok daha ötesinde işler yapacağından yüzde yüz eminim. Tüm gücümüzle, hep birlikte Adapazarı Belediye Başkan Adayımız Mutlu Işıksu’nun, tüm ilçe adaylarımızın yanındayız. PKK’ya terör örgütü diyememiş, arasına mesafe koyamamış ve Kandil’den yönetilen bir parti olan HDP ile kol kola giren CHP ve İyi Parti. Biz çok çalışacağız ve bu zillet, illet ittifakına gereken dersi vereceğiz. Cumhur İttifakı inşallah çok bereketli olacak. Çok büyük işler yapacağız. Ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmak için hep birlikte var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Adaylar tanıtıldı

Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu ve Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Adayları katılımcılara tanıtıldı ve fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

7 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 838 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU