Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Öğrenciler kariyer söyleşisine katıldı


Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) işbirliği ile Arifiye Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda öğrencilere Kariyer Günü etkinliği düzenlendi.

Yoğun ilgi

Programa; İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı  İsmail Karakullukçu, İŞ-KUR İl Müdürü  Tekin Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Samet Çelebi, Meslek Yüksek Okulu Program Görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Günhan Bayrak, kamu özel sivil toplum ve siyasi kesimin temsilcileri, Arifiye Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Arifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Arifiye Ümit Erdal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.

Mezunlara fırsat

Programda konuşma yapan Kaymakam Dınkrcı, İlçenin tarım, hayvancılık, turizm, sanayi ve ticarette önemli yeri olduğunu ve mezun olan öğrenciler için bunun bir fırsat olduğunu, öğrencilerimizin teknolojiyi ve güncel gelişmeleri takip edilerek piyasanın istediği ölçülerde teknik donanıma sahip olması gerektiğini, birkaç dil bilmelerinin kendilerine olan faydasından ve iş yaşamıyla ilgili tecrübelerinden bahsederek programa emek, katkı, destek veren kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.

8 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 480 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU