Günün Tarihi:24 Eylül 2020

Personele bina deprem yönetmeliği eğitimi


Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından çalışan personele ‘2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

Teknik personel

Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından belediye meclis salonunda düzenlenen eğitim seminerine Adapazarı Belediyesi Teknik Birim personeli, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile özel sektörde çalışan teknik personel katıldı.

Bilgi verildi

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Akademisyenlerinden Prof. Dr. Erkan Çelebi, Prof. Dr. Adil Altundal, Prof. Dr. Zeki Gündüz, Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Kasap ve Dr. Öğretim Üyesi Necati Mert’in verdiği eğitim seminerinde; deprem yer ve hareketleri, temel zemini ve temellerin tasarımı, taşıyıcı sistemlerin tasarımı için özel kurallar, mevcut bina sistemlerinin değerlendirilmesi ve güçlendirme tasarımı hakkında bilgi verildi. Prof. Dr. Adil Altundal, 1998 Afet Bölgelerinde yapılan yapılar hakkındaki yönetmelikten sonra;  2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’nin depreme dayanıklılık hakkında devrim niteliğinde olduğunu ifade etti.

 

8 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 589 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU