Günün Tarihi:6 Mart 2021

‘Ben yaptım oldu olmamalı’


İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, eski stadyum arazisine yapılacak millet bahçesinde futbol müzesinin olması gerektiğini söyledi.

Talep edildi

Gürpınar yazılı açıklamasında, “İlimizde eski Atatürk Stadyumunun bulunduğu alanın ‘Millet Bahçesi’ olarak düzenleneceği kararının alındığı ve bu konuda gerekli çalışmalara başlanıldığı malumlarınızdır. Eski stadyum alanının Millet Bahçesi olarak yapılacak proje çalışmalarında;

Sakaryaspor Temalı bir park ve yaşam alanı ile içinde Sakaryaspor futbol müzesi bulunan bir düzenlemenin yapılması konusu; Şehir hafızamızın yok edilmemesi, geçmişin izlerinin geleceğe taşınması adına tarafımızdan dile getirilmiş olup, karar verici ve yetkililerden talep edilmiştir” dedi.

 

Spor temalı

Gürpınar, “İlimizde yaşayan vatandaşlarımız ve kamuoyu tarafından da genel kabul gören bu talebimiz doğrultusunda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Millet Bahçesi projesi çalışmasında, eski Stadyumun doğal taşlar ile oluşturulmuş tribünü muhafaza edilerek, içinde Sakaryaspor futbol müzesi bulunan, spor temalı bir park ve yaşam alanı planlaması yapılmış iken; Şubat 2019 Ay’ı içinde TOKİ tarafından ihalesi yapılan Millet Bahçesi Projesi içinde eski Stadyum ve Sakaryaspor ile ilgili hiçbir objenin olmadığı, geçmişin izlerinin geleceğe taşınmadığı tarafımızdan görülmüştür” dedi.

 

Sakaryaspor Müzesi

Gürpınar, “TOKİ tarafından, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Örgütleri ile görüşülmeden, Kamuoyu ile paylaşılmadan “ben yaptım oldu”mantığı ile yapılan projenin; Vatandaşlarımızın ve kamuoyunun genel arzusu ve geçmişimizin, anılarımızın geleceğe taşınması adına; Sakaryaspor Müzesi’ni de içinde bulunduracak şekilde, spor temalı bir Park-Millet Bahçesine dönüşmesi için, yapılacak projede gerekli değişiklikler yapılmalı ve şehrimizin hafızası yok edilmemelidir. Yetkili ve karar vericilerin dikkate almalı ve kamuoyunu aydınlatmalıdır” dedi.

 

 

8 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 576 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU