Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

‘Dünyanın en fedakar kadını Türk kadınıdır’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen programda kadınlar ile bir araya geldi.

Katılanlar

Yoğun katılımla gerçekleşen programa; AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve SERHEM Müdürü Ali Çiydem de yer aldı.

Yiğitçe dikilir

Türk kadınının; bir güne sığdırılamayacak kadar zengin öyküye sahip olduğunu belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bizim kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Yeri gelir, Erzurum'da Fatma olur. Balkanlardan, Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır. Yeri gelir Hafız Selman olur. Tüm şehri organize eder cepheye lojistik destek sağlar. Yeri gelir Şerife Bacı olur. Bu yolda kendisi de şehadete yürür. Yeri gelir Yıldız Gürsoy olur, 15 Temmuz'da hain darbecilerin karşısına yiğitçe dikilerek şehadete ulaşır” dedi.

En güzel öğretmen

Kadınların insanlığın en güzel öğretmeni olduğuna da vurgu yapan Başkan Alemdar, “Benim gözümde kadınlar insanlığın en güzel öğretmenidir. Çünkü tüm insanlara insan olma hakikatini öğretirler. Öğretmenlik yetenekleriyle birlikte ortaya elleri ayakları öpülesi analarımız, hayatı paylaştığımız eşimiz ve gözümüzün nuru kızlarımız çıkıyor. Bu vesileyle sizlerin nezdinizde tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Can suyu olmuş 

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, kadim medeniyetimizin temelinde kadınların yer aldığını belirterek, “Kadınlar bu topraklara can suyu olmuş. 17 yıl boyunca yasalarda yer alan ancak pratikte olmayan kadın hakları, iktidarımız döneminde uygulanmaya başlandı. Kadınlarımız ne yazık ki önceki dönemlerde özgürlüklerine pranga vurulan hadiselere tanıklık etmişti. Acı zulüm ile geçen bu dönemlerde başörtülü kızlarımızın eğitim almasının engellenmesi, toplumda ağır yaralar açmıştır. Hamdolsun bugün artık prangaların yerini özgürlükler aldı” diye konuştu.

Hayırlı ve bereketli

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Bugün hem kadınlar günü, hem de üç ayların başlangıcı. Allah inşallah hem üç ayları hem de bu anlamlı günü hakkımızda hayırlı ve bereketli kılar.” dedi.

İnci gibi parlıyor

Serdivan’daki seçim çalışmalarına da değinen Milletvekili Atabek, “Yusuf Başkanımız Serdivan’da 10 yıldır Belediye başkanlığı yapıyor. 10 yıl önce size deselerdi ki Serdivan bu hale gelecek inanır mıydınız? İnanmazdık. Şimdi Serdivan o kadar kıymetli bir yer oldu ki; 16 ilçe arasında inci gibi parlıyor. Belediye başkanımızın Serdivan’a çok önemli hizmetleri var. Ben inanıyorum, bir kez daha Serdivan’ın kadınları Yusuf Alemdar’ın arkasında sapasağlam duracak. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Ekrem Yüce içinde sizden aynı desteği bekliyoruz” şeklinde konuştu. Program sonrası Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kadınlara tek tek karanfil takdim ederek Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

10 Mart 2019 , Pazar Bu haber toplam 546 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU