Vali kadınları kutladı10 Mart 2019, Pazar

Karanfil hediyesi

Başkan Yağan ve yönetim kurulu üyelerini Valilik Makamında ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp Birlik üyelerine karanfil hediye etti.

 

Eğitim konusu

Türk Kadınlar Birliğinin ülkemizdeki kadın hareketlerinin başında geldiğini ifade ederek faaliyetleri hakkında bilgiler veren Başkan Yağan, özellikle eğitim konusunu çok önemsediklerini, bu anlamda kadınlara çeşitli dallarda kurslar verdiklerini belirterek, Dünya Kadınlar Gününde de özellikle hastanelerdeki, cezaevlerindeki ve koruma kapsamındaki kadınları ziyaret ettiklerini söyledi.

 

Alınan tedbirler

Vali Nayir, “Kadınlarımız muamelenin en zarifine, en naifine layıktır. Ancak bazen kötü muameleye de maruz kalabiliyorlar.  Bu konuda gerek uygulamada, gerek mevzuatta çok büyük işler de yapılıyor. Devlet kadını korumaya, çocuğu korumaya yönelik bir pozitif ayrımcılığı da düşünerek gerekli tedbirlerini alıyor. İnşallah alınan bu tedbirler sayesinde kadınlarımız ve çocuklarımız herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Kadının kötü muameleye değil, muamelelerin en güzeline layık olduğunun, böylesi günlerde hem toplumda hem de basın ve medyada gündeme getirilmesine vesile olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 

Bu haber toplam 501 defa okundu.