Günün Tarihi:17 Ocak 2021

Ferizli’de avcılar göle ördek bıraktılar


Ferizli’de Sınırlı Sorumlu Büyük Akgöl Su Ürünleri Kooperatifi’nin avcı üyeleri av sezonu öncesinde ördeklerin yumurtlaması ve üremelerini sağlamak için Göle ördek bıraktılar.

Üye yaptık

Ferizli Büyük Akgöl Sınırlı Sorumlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Şefik Oktar,  “2014 yılında kurduğumuz kooperatif  ile birlikte Büyük Akgölümüz ile  çevremizi koruma ve kollama adına derneğimize üye kayıtları yaptık. Ördek avcılarımız ile bir de olta balıkçılığı yapanlar içinde üye kartlarımızı çıkarttık.” dedi.

Kaçak av yok

Üye olmayanların kesinlikle ördek avcılığı da, olta balıkçılığı da yapamadıklarını belirten Oktar, “Devamlı göl ve çevresi ile içinde denetim motorlarımızla  kontrol yapıyoruz. Kaçak avcılık yapanları da jandarmaya güvenlik kurumlarına Orman Bölge Müdürlüğü’ne  resmi olarak şikayet edip, bildiriyoruz” dedi.

Oktar, “Şu anda balık ve ördek avcılığı da yasak. Bu yasaklara da uyan üyelerimize teşekkür ediyorum. Diğer kaçak olarak avcılık yapanlar hakkında da kanuni işlemler yapılacak. Sakarya’da çevresi böyle geniş yeşilliklere sahip şehre yakın bir başka göl yok. Sayın Valimiz’den ve Büyükşehir Belediyesi’ne aday olan belediye başkanlarından gölümüzü bu güne kadar koruduk be kolladık sizlerden de gölümüzün çevre düzenlemesi için yardım ve desteklerinizi bekliyoruz” diye belirtti.

 

12 Mart 2019 , Salı Bu haber toplam 579 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU