Günün Tarihi:7 Temmuz 2020

‘Sakarya’yı alacağız’


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın seçim çalışmaları kapsamında dün ilimize geldi.

Seçim arifesi

Aydın, Erenler, Ferizli ve Adapazarı ilçelerinde gerçekleştirdiği çalışmalar öncesinde il binasında basın toplantısı düzenleyerek, “Sakarya’ya her geldiğimde geçmiş aklıma geliyor. 1999 Depreminden sonra geldiğimiz Sakarya’da manzarayı aklıma getirdiğimde hakikaten nereden nereye geldiğimizi görüyoruz. O dönemde yaşanan acılardan dolayı siyasete tepki olmasına rağmen bir kişiden bile kötü bir söz dinlemedik. Şimdi bir seçim arifesindeyiz, çok kısa bir süre kaldı. Mahalli bir seçim olacak bu, yaşadığımız yere karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirme günüdür 31 Mart. Yapılan ve yapılamayan vaatleri ayırt ederek karar vereceğiz” dedi.

 

İşten çıkarmalar

Ülkenin ekonomik kriz ile karşı karşıya olduğunu dile getiren Aydın, “ Ciddi bir ekonomik krizler karşı karşıyayız. Türkiye 3 ve 4’üncü çeyrekte muazzam bir küçülme yaşadı, sıkıntı içerisindeyiz. İşsizlik arttı. Enflasyon artışı kontrol edilemiyor. Şuan itibariyle yüzde 25 oranında enflasyonla karşı karşıyayız. “Bugün fabrikalarda işçiler çıkartılıyor. Esnaflar yanındaki bir kişiyi bile çıkartmak zorunda kalıyor. Problemlerimiz ve sıkıntılarımız var bizde halkımızın sözcülüğünü yapıyoruz. Bunun üzerine şal örterek bunları örtmeye çalışanları Allah’a havale ediyoruz” dedi.

 

Büyükşehir ve Adapazarı

Sakarya’da iddialı olduklarını dile getiren Aydın, “Tüm illeri takip ediyoruz. Büyükşehir statüsünde bizde olan tüm illerde iddialıyız. Dün Trabzon'da tarihinin en büyük mitingi oldu. Tüm illerde olan iddiamızın yansımalarını görüyoruz. Aynı şey burası için de geçerli. Şuan ankette hem Büyükşehir hem de Adapazarı'nı alabileceğimiz gözüküyor. Şuanda 4 yeri alabileceğimiz gözüküyor" diye konuştu.

 

Elinizden alındı

Tank Palet fabrikası ile ilgili de konuşan Aydın, "Bir insanın milli olabilmesi için temel parametreleri vardır. Sakarya'da Tank Palet fabrikanız elinizden alındı, götürdüler Katarlara verdiler. Zaten hükümetin de bu Katar ile olan ilişkisi bana göre şüpheli bir ilişki. Arada öyle bir geçirgenlik oluştu ki ben bu işlerin arkasında bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama elimizde veri olmadığı için bir şey söylemeyeceğim. Satacak başka bir yer mi bulamadık? Elimizde olanı geliştirmek gibi bir fırsat varken özelleştirme adı altında bu işi götürmek Sakarya'ya yapılan en büyük hakarettir" dedi.

 

Sandığa gömecek

Kararsızların yerel seçilmelerde büyük rol üstleneceğini ifade eden Aydın, “ Büyükşehirlerde hiç bir seçimde olmayacak kadar kararsız seçmen öne çıkıyor. Mesela Düzce'de 29,7 kararsız çıkıyor. Bu kadar kararsız olur mu? Normalde olmaz, bence onlar kararlı ancak korkusundan söyleyemeyenler, ben onları biliyorumki AK Parti'yi sandığa gömecek olan kitle o kararsız kitle. O kararsız kitle sandığa gömecek inşallah. Aynı şey Sakarya için de geçerli” dedi.

 

14 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 566 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU