Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Kariyer günleri tamamlandı


Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” sona erdi.

Kariyer yapma

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde 11-12 Mart tarihlerinde gerçekleşen konferansın ilk gününe Ak Gıda İKÜcret ve Yan Haklar Müdürü Mustafa Deniz, Türkiye Finans Yöneticisi Deniz Bilgin ile Netlog Lojistik Operasyon Grup Müdürü Osman Teker konuşmacı olarak katıldı. İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, konferansın açılış konuşmasında akademik kariyer hakkında bilgiler verdi. Tüm öğrencilere akademik kariyer yapmaları tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Can,akademi hayatının zorluklarından ve akademisyenliğin gerekliliklerinden bahsetti.

 

Uzun bir serüven

Üç oturum şeklinde gerçekleşen etkinliğin ilk oturumunda konuşan Ak Gıda İK Ücret ve Yan Haklar Müdürü Mustafa Deniz, kariyer yaptığı firmalar ve deneyimleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.  İş yaşamında bir amaç doğrultusunda ilerlemenin motive edici etkisinden bahseden Mustafa Deniz, şunları söyledi: “Kendinizi tanımak, amaç ve hedeflerinizi belirlemek için kendinize sorular sorun.Çevrenize nasıl katkı sağlayabileceğinizi düşünün.Değerlerinizi ve ilkelerinizi seçin. Etrafınızda gördüğünüz her insandan alacağınız bir mesaj vardır. Kariyer yapma sürecinde kendinize karşı sabırlı olun. Çünkü öğrenmek, dönüşmek ve gelişmek uzun bir serüvendir ve kolay değildir.”

 

Kariyer kapısı

Türkiye Finans Yöneticisi Deniz Bilgin,kendisinin de Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olduğunu belirterek, bankacılık tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Kariyerin 30 yılı bulan uzun bir süreç olduğuna vurgu yapan Bilgin, “Bu süreçte hangi işe uygun olduğunu bilmek, iş motivasyonunu bulmak ve insanlarla iyi iletişim kurmak çok önemlidir. Yaptığınız işi ve bundan sonra yapacağınız işi siz belirlersiniz. Yaptığınız işi sevin ya da sevdiğiniz işi yapın. Sevdiğiniz şeyi yapmazsanız veya yaptığınız şeyi sevmezseniz ya başarısız olursunuz ya da başarılı ama mutsuz olursunuz” ifadelerini kullandı.

 

İhtiyaç duyulan

Günün son oturumunda konuşan Netlog Lojistik Operasyon Grup Müdürü Osman Teker, kariyerin tanımını yaptı. Günümüzdeki popüler mesleklere değinen Teker, popüler mesleklerin amacına uygun hizmet edebilmesi için eğitimli elemanlar yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Her şey ucuz

İşe girdikten sonra işi öğrenmek için hevesli olmak gerektiğini söyleyen Teker, “En büyük hedefiniz bilgi sahibi olmak olsun. Bildiğiniz işi yönetebilirsiniz” dedi. Konferansın ikinci gün konukları UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç ile Siemens Endüstriyel ServislerSatış ve Pazarlama Müdürü Taner Çağlar oldu.Konuşmasında rekabetin getirdiği avantaj ve dezavantajlardan bahseden Burak Kılıç,artık dünyada her şeyin çok ucuz olduğunu, bu nedenle bilginin para etmediğini, önemli olanın bilgiyi yorumlayabilmek olduğunu anlattı. Taner Çağlar ise, Siemens şirketi hakkında bilgiler verdi. 

15 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 536 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU