Akyazı’da istihdam seferberliği15 Mart 2019, Cuma

ATSO heyeti

ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, SGK Sakarya İl Müdür Yardımcısı Ekrem Şahbaz, Akyazı Şube Müdürü Selim Albayrak ve Genel Sekreter Yalçın Karaçayır ile birlikte fabrikaları ziyaret ediyor. ATSO heyeti,  Subor Boru San ve Tic.A.Ş. , Orthaus Trailers Taşıt Araç.Otom.Nak. San ve Tic.A.Ş. , Çak Tekstil San ve Tic.A.Ş.Asaş Alüminyum San. Ve Tic.A.Ş. Alimex Alüminyum San. Ve Tic.A.Ş. ve NTG Plastik San ve Tic. A.Ş.yi ziyaret etti.

 

Burası Akyazı

Başkan Bayraktar, “Üye fabrikalarımızı ziyaret ederek yaşadığımız süreçte sorun ve sıkıntılarını dinliyor, raporlarımızı tutuyoruz.  Bunun yanında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganıyla başlatılan istihdam seferberliği kampanyasının işverene ve girişimcilere 8 farklı teşvik sunulduğunu, bu teşviklerin her geçen gün büyüyen ve gelişen Akyazı’ın kalkınmasına önemli katkı sunacağını dile getiriyoruz. Nisan ayı sonuna kadar sağlanacak olan her ilave  istihdamın, 3 ay boyunca ücreti, sigorta primleri ve vergisinin devlet tarafından karşılandığını, devamındaki 9 ay boyunca da devletin sigorta primlerini ve vergilerini ödemeye devam edeceğinin bilgilerini aktarıyoruz” dedi.

 

Görülmemiş fırsat

Kampanya kapsamında hem iş verenlerimiz hem iş arayanlarımız için önemli adımlar olduğunun altını çizen Başkan Bayraktar, istihdam seferberliği kapsamında her ilave istihdamla üretmeye devam ederek daha gelişmiş, ekonomik ve ticari anlamda güçlü  bir ilçeye kavuşacağız. Genç nüfusumuz istihdam seferberliğiyle ekonomimizin gücüne güç katacak . İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında, sağlanacak destek, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir fırsattır. Bütün üyelerimizi bu fırsattan yararlanarak, seferberliğe katılmalarına davet ediyoruz" dedi. 

Bu haber toplam 994 defa okundu.