Günün Tarihi:28 Ekim 2020

‘Sağlıkta sorunlar büyüyor’


Sakarya Tabipler Odasını ziyaret eden İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’nın en ciddi sorunlarının başında sağlık sorunları geldiğini belirterek, “Halen yüzlerce hastayı başka şehirlere sevk etmek zorunda kalıyoruz. Sağlıktaki sorunlarımız çok büyük” dedi.

Tıp Bayramı ziyareti

İYİ Parti Büyükşehir Adayı  Cihan Kolip, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gedikli ve üyeleri ile görüştü. Uzm. Dr. Cihan Kolip, ziyaret sırasında Tabip Odası nezdinde, tüm meslektaşlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Saldırıya kınama

Türkiye’de 2018 yılı içerisinde meslektaşlarına 12 bine yakın saldırının yaşandığını ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Dolayısıyla Tıp Bayramını da buruk kutluyoruz. Meslektaşlarımızın ne kadar büyük zorluklar içerisinde görevlerini yapmaya gayret gösterdiklerini, bunu da yaşayan biri olarak çok net şekilde görüyorum. Ayrıca Doğumevi hastanesinde doktor arkadaşımıza, üstelik Tıp Bayramı’nda yapılan saldırıyı da kınıyorum” dedi.

Projeleri

Sakarya’nın sağlık sorunlarına da değinen Kolip, “Sakarya’nın sorunlarını sıraya dizsek, ilk sıralarda sağlık gelir. Her geçen sene sorunlarımız azalacağına, tam tersi çoğalıyor. Bugün bir çok hastamızı başka şehirlere sevk etmek zorunda kalıyoruz. Seçimi kazanmamız durumunda Büyükşehir Beledimizin polikliniklerini taşıyacağız. İçeriğini de geliştirerek, daha modern bir binada hizmet vermesini sağlayacağız. Koruyucu sağlık hizmetleri ile ilgili de projelerimiz olacak. Sağlık sorunlarımızın çözümü için mücadele edeceğiz” dedi.

17 Mart 2019 , Pazar Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU