Günün Tarihi:31 Mart 2020

Trafikte öncelik yayanın


Yaya güvenliği için düzenlenen etkinliğe katılan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, yapılan çalışmalardan olumlu sonuçlar elde edildiğini ifade etti.

Etkinlik

Trafikte yaya önceliğinin ve güvenliğinin önemine dikkat çekmek için çalışmalar düzenleyen Emniyet Müdürlüğü dün de İl Müdürü Fatih Kaya’nın katılımı ile bir etkinlik düzenledi. Dar Sokak girişinde gerçekleştirilen etkinlikte Müdür Fatih Kaya şoförlere ve yayalara trafikte yaya güvenliğinin anlatıldığı broşürlerden dağıttı. Kaya, etkinliğe emniyetin 2019 yılında kullanacağı yeni kıyafetleri ile katıldı.

Cezalar arttı

Trafikteki sürücülere ve yayalara broşür dağıtmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “ Bundan yaklaşıl bir yıl kadar önce bakanlığımız tarafından yaya öncelikli bir kampanya başlatıldı. Gelişmiş ülkelerde direk yayaya çarpma sureti ile meydana gelen kazalar olumsuz bir durum sergiliyor. Ülkemizde de bu az da olsa görünen bir kaza türüydü. Bunu tamamen bitirmek için başlatılan bir kampanya bu. Yayaya çarpma sonucunda meydana gelen kazalardaki cezalar da arttırıldı” dedi.

Yeni kıyafetler

Kampanyanın ilimizde de faydalı sonuçlar getirdiğini dile getiren Kaya, “ Son bir ayda bu yönde bir kaza meydana gelmedi. Bu sevindirici bir durum, hiçbir zaman yaşanmaması dileği ile devam etmesini diliyoruz. Polisimizin yeni kıyafetlerini giyerek arkadaşlarımızın uygulamalarına destek olduk. Üniformalarımız tamamen modern ve işlevsel şekilde yenilendi. Polislerimizin görünürlüğünü arttıran unsurlar kullanılmış” dedi. 

19 Mart 2019 , Salı Bu haber toplam 371 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU