‘İmarsız mahalle kalmayacak’20 Mart 2019, Çarşamba

Sorunları biliyoruz

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Şahindur Evrenköy Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda, mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Evrenköy’ün sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade eden Kolip, “Bizler göreve gelirsek, Allah’ın izniyle, sizlerin hakkını kimseye gasp ettirmeden, adaletli ve hızlı bir şekilde, bu sorunu çözeceğimizi bilmenizi istiyoruz” deid.

Ret alıyoruz

Milletvekili Dikbayır ise vatandaşların sorunlarının çözümü için TBMM’ne verdikleri yüzlerce kanun teklifi veya araştırma önergesinin AKP ve MHP tarafından ret edildiğini belirterek, “Bize ne cevap veriyorlar biliyor musunuz? Nasıl olsa, ne yaparsak yapalım seçimi kazanıyoruz. Şapkayı koysak kazanıyoruz. 31 Mart’ta bu düşünceye bir ders vermemiz gerekiyor. Genel Başkanımızın ifadesi ile Hükümetin kulağını çekelim. Bu şekilde kendilerine çeki düzen versinler” dedi.

Evreköy’e merkez

Üreticiden-tüketiciye ve üreticiden-toptancıya direk satışların yapacağı büyük bir merkez kuracaklarını kaydeden Arslan, “Bu merkezi de sizin buraya, Evrenköy’e kuracağız. Bu sizleri, bütün köylerin merkezi haline getirecek. Buradaki sosyal hayatı da, ekonomik hayatı da müthiş derecede canlandıracaktır. Buranın imar problemini de çözmek gerekiyor. Bakın Adapazarı’ndaki 84 tane mahalleden 33 tanesinin imar problemi var. 33 tane mahallenin imar problemini 3 yıl içerisinde tamamlayacağız” dedi.

Bu haber toplam 568 defa okundu.