Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

‘60 milyon kredi dağıtacağız’


Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban üyeleriyle yemekli toplantıda bir araya geldi.

Sıkıntılarınız var

Adapazarı Esnaf Kefalet Koopartifi Düğün Salonu’nda gerçekleşen buluşmada konuşan Başkan Balaban “Bu güne kadar her sene yapılan seçimli genel kurulları yönetim kurulu kararıyla 3 yıl da bir yapmaya karar verdik. Genel kurul toplantılarında üyelerimizle bir araya gelme imkanımız oluyordu bu süreyi 3 yıla çıkarınca geleneksel buluşmalarımızı yine her yıl yapmayı planladık bu amaçla burada sizlerle hem yemek yemek hem de sorunlarımızı sıkıntılarımızı varsa iyi dileklerinizi paylaşmayı hedefledik “dedi.

2018 zor geçti

Balaban yapılan çalışmalarla ilgili üyelerini bilgilendirdi ve şunları söyledi. “  2018 yılında 51 milyon lira kredi ile hedeflerinin üzerine çıktıklarını belirterek, “ 2019 yılındaki hedefimizi de 60 milyon lira olarak belirledik. 2018 yılı esnaf adına zor geçti. Özellikle yılın ikinci yarısında yaşanan gelişmeler esnafımızı bir hayli zorladı. Piyasada sıcak para kalmadığı için kredilerimize rağbet arttı. Son aylarda neredeyse taleplere yetişmeye zorlandık. Biz bu dar zamanda esnafımıza destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

10 milyon artış

2017 yılında 592 esnafa 40 milyon kredi dağıttıklarını hatırlatan Hayri Balaban, “Bu rakam 2018 yılında 626 kişiye 51 milyon 153 bin lira olarak gerçekleşti. Kişi ve miktar olarak baktığımızda iki yıl arasında büyük bir fark var. 10 milyon liralık bir artış söz konusu. Banka faizleri ile bizim faizlerimiz arasındaki makasın çok açılması da esnafı bize yönlendirdi. Biz tüm krizlere rağmen hazine destekli olarak yüzde 5 faizle kredi verirken banka faizleri yüzde 25-30’lara ulaştı. Bu yüzden esnaflarımızın kredi talepleri yoğunlaştı. Biz de elimizden geldiği kadar bu talepleri karşılamaya çalıştık” dedi.

Hedefi aşacağız

2018 yılı hedeflerini 45 milyon lira olarak belirlediklerini ve bu rakamın çok üzerine çıktıklarını da söyleyen Balaban, “ 2019 yılında da esnafımıza ucuz kredi desteğine devam edeceğiz. Hedefimiz 700-750 esnafımıza 60 milyon kredi dağıtmak. Bu hedefi aşacağımızdan da şüphemiz yok” şeklinde konuştu. Geri ödemelerde sıkıntı yaşanmadığını da dile getiren Balaban, “Aralık ayında sadece yüzde 1’lik bir sıkıntı oldu. Bu da yılsonu olduğu için her zaman karşımıza çıkan bir durum. Esnafımızın geri ödemelerinde bu durum dışında bir sıkıntı söz konusu değil” dedi. Yemek sonrası üyelere alışveriş fileleri dağıtıldı.

 

 

20 Mart 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 513 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU