Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Erenler’de duygulu veda


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Belediye personeli ve aileleri ile bir araya geldiği veda programında duygulu anlar yaşandı.

Helallik istedi

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 31 Mart'ta görev süresi dolacak olması sebebiyle Belediye personeli ve aileleri ile veda programında bir araya geldi. Erenler Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen programına Başkan Yardımcısı Yakup Kara, birim müdürleri, belediye bünyesinde çalışan personel ve aileleri katıldı. Programda Başkan Öztürk “ 15yıldır Erenler’e hizmet etmekten büyük mutluluk ve gurur duydum” diyerek personelinden helallik istedi.

 

15 yıllık görev

Veda programında belediye personeli ve aileleri ile bir araya gelen Başkan Öztürk 2004-2019 yılları arasındayapılan çalışmalara değinerek, “15 yıllık uzun soluklu bir süre içerisinde birlikte Erenler’e hizmet ettik. 2004’te görevi devraldığımızda 840 hektar hizmet alanı olan bir belde belediyesi iken bugün 16 kat büyümüş 13.400 hektar hizmet alanına ulaşmış bir merkez ilçe belediyesi haline gelmiştir. 2004 yılında devraldığımız eski parayla 28 trilyon borcumuzu ödeyerek üzerine yaklaşık 200 trilyon yatırım gerçekleştirdik. Bütçe 2004 yılında yüzde 54 olan bütçe gerçekleşmemiz bugün yüzde 99’a ulaşmış durumda” dedi.  

 

İmkansız başardık

Öztürk, “Yine 2004 yılında bütçemizin yüzde 83’ü personel maaşlarına giderken bugün bu oran olması gereken yasal seviye olan yüzde 30’un altına indirmeyi başardık. 2004 öncesinde belediyemizin 40 yıllık tarihinde 38 km yeni yol açılmış iken 2004 sonrası bizim 15 yıllık dönemimizde 85 km yeni yol çalışması gerçekleştirdik. Türkiye’de Kentsel Dönüşüm yetkisi alan ilk belediye olduk imkansız denileni başardık bizden sonra yetki alan belediyeler projelere başlayamazken biz başladık iki etabını bitirdik diğer etapların projelendirilme çalışmaları hazırladık. İlçemize yakışır yeni bir belediye hizmet binası, Kültür Merkezi, Yaşam Merkezi gibi vizyon projeler altına imza attık. Sayısızca sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirdik. Netice itibarı ile bu 15 yıllık süreçte biz güzel işler yaptığımıza inanıyoruz. Bunun karşılığını da milletimizden her seçim döneminde oylarımızın daha da yukarı çekerek oylarımızın artması ile almış olduk”şeklinde konuştu.

 

‘Hakkım helal’

Belediye personeli ile helalleşen Öztürk “ Kıymetli mesai arkadaşlarım şahsım adına 15 yıl Erenlerimize sizlerle birlikte hizmet etmekten mutluluk duydum. Ben sizlerden razıyım Allah’ta sizlerden razı olsun. Bu manada haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana her birinize hakkım helal olsun” diyerek personel ve aileleri ile vedalaştı. Konuşmaların ardından Başkan Öztürk’e tüm belediye personeli adına Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Kara hatıra hediyesi taktim etti.

21 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 689 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU