Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

‘Derdimiz oy değil vatan’


CHP ve İYİ Parti dün Çark Caddesinde Tank Palet Fabrikası için eylem ve imza kampanyası gerçekleştirdi.

 Cadde mitingi

Çark Caddesi Şerefiye Camii Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, eski Bakan Fikri Sağlar, İYİ Parti ve CHP Milletvekilleri, CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, CHP PM Üyesi Ayça Taşkent, Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

‘Peşkeş çekilemez’

Miting öncesinde Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır çeşitli illerden gelen 10’un üzerinde milletvekili ve partilileri ile birlikte Çark Caddesi’nde bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sloganlar eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından yapılan mitingin açılış konuşmasını ise CHP İl Başkanı Erdoğan Isır gerçekleştirdi. Isır, Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine asla müsaade etmeyeceklerini ifade ederek, “ Bizler milli savunma sanayimizin yabancı bir ülkeye peşkeş çekilmesini istemiyoruz” dedi.

 

‘Yollara akarız’

Isır’ın ardından kürsüye çıkan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Tank Palet Fabrikasının memleketin kalbi olduğunu ifade ederek, “ Tank Palet Fabrikası şehitlerimizin kanıdır onların sembolüdür. Biz sonuna kadar yanınızdayız. Siz isteyin bütün Zonguldak halkı yollara akalım size destek olalım fabrikamızı sattırmayalım” şeklinde konuştu.

 

‘Ayıp be ayıp’

Tank Palet Fabrikasının ülkenin gözbebeği olduğunu söyleyen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise, “Dün Cumhurbaşkanı meydanda 50 milyon dolar için bu işi yaptığını söylüyor. Ayıp be ayıp.Bindiğiniz uçak 40 milyon dolar. 50 milyon dolar için bu fabrika satıyorsanız yazıklar olsun. Siz kimin malını kimse satıyorsunuz. Bu seçimde eğer Sakarya halkını mevcut hükumete bir tokat atarsa mevcut hükumet bu kararından vazgeçmek zorunda kalacak” dedi.

 

‘Sandalye koyarım’

Dikbayır, “Eğer bunu becerebilirsek o fabrikanın satılmasının önüne geçeceğiz. Eğer geçemezsek bunun arkasından TÜVASAŞ sırada Tuzla Tersanesi sırada, ASELSAN sırada bunların hepsini satacaklar. Allah rıza için bu işe sahip çıkın. Eğer sahip çıkmazsanız etek giyen bir Katarlı gelecek o fabrikadaki albaya hesap soracak buna müsaade etmeyin. Eğer Sakarya halkı bu işe sahip çıkarsa AKP’ye bir tokat atarsa o fabrikanın önünde sandalye koyup oturmazsam adam değilim. Gelsinler kazısınlar” diye konuştu.

 

‘Yanınızdayız’

Dikbayır’ın ardından kürsüye çıkan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Tank Palet Fabrikası için Eskişehir olarak her zaman yanınızda olacağız” dedi. CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek de,  Tank Palet Fabrikası konusunda verilecek her türlü mücadeleye destek olacağını ifade etti. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, “ Büyük bir mücadele veriliyor. Tank Palet vatandır satılamaz. Satılmaması için her şeyi yapacağız” dedi.  Akar’ın ardından kürsüye çıkan eski Bakan Fikri Sağlar, “ Mersin’den sizlerin yanınızda olmak için geldim. Artık yeter demeliyiz ki vatanımız satılmasın. Yeter diyelim ki bu anlayış iş başından gitsin” ifadelerini kullandı.

 

‘Yalan söylemiyoruz’

Sağlar’ın ardından kürsüye çıkan ve mitinge destek olan tüm katılımcılara teşekkür eden CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Sayın Cumhurbaşkanım milletle yüz yüze bakıyoruz neden yalan söyleyelim. Yalan söylemiyoruz hamd olsun. Sakarya’ya geldiniz ve yaptığınız konuşmada ispat etsin bırakırım dediniz Kemal Kılıçdaroğlu için. Bir dakika sonra da kendinizi yalanlıyorsunuz ve ‘Tank Palet’i devrettik’ diyorsunuz. İşte sizin sözleriniz ben neden yalan söyleyeyim. Sen bu ülkenin en tepesindeki kişisin. Yerli sermayeye verdiğinizi söylüyorsunuz ama BMC’nin en büyük ortağı kim sayın cumhurbaşkanım? Katar Ordusunun. Petrolden başka hiçbir şeyi olmayan Katar Ordusuna Sakaryalıların Tank Palet Fabrikasını verdin. Yazık değil mi? 25 yıllığına vermek demek vatanın bir parçasını 25 yıllığına Katar Ordusuna vermek demektir” şeklinde konuştu.

 

Yazık değil mi?

Özkoç, “ Şimdiki Tank Palet Fabrikasını şanlı Türk Ordusu çalıştırıyor. Burada çalışan işçiler diyorlar ki Fırtına Obüsleri biz yaptık diyor.  Altay tankını da getir Türk Ordusunun subayı, işçisi onun gibi 50 tane da yapar. Sevgili Cumhurbaşkanım sen neden Türk Ordusuna güvenmiyorsun da Katar Ordusuna güveniyorsun neden yapıyorsun bunu? 50 milyon dolara ihtiyaç vardı diyorsun. Bu memlekete yazık etmeyelim hep birlikte Allah aşkına beraber olalım. Derdim oy almak değil derdim vatan. 50 milyon dolar lazım diyorsun Katar’ın sana hediye ettiği uçak 400 milyar dolar. Yazık değil mi?” dedi.

 

‘Millete yazık etme’

Engin Özkoç, “ Ben Türkiye’nin Cumhurbaşkanı hain olmaz diyorum. Ama sen gidiyorsun Türk Ordusunun başkomutanı olarak Tank Palet Fabrikasını Katar’a satıyorsun. Bunun adı vatan hainliği değil mi? Tank Palet’i 270 milyon lira için satıyorsun ama Cumhurbaşkanlığına 2017 yılında ayrılan ödeneği 950 milyon lira. Yalan söylemiyoruz. Yalan söylüyorsam milletvekilliğinden istifa ederim yargıla beni. Saraya yapılan yatırımın 3’te birini tank palete yap sana tank da füze de üretir. Bu millete yazık etme. Bu milletin 95 yıldan beri biriktirdiklerini başka ülkelere satma. Biz bunu reddediyoruz. O yüzden bunu bir parti mitingi olarak görmeyin, bu bir vatan millet çağrısıdır” dedi. CHP’li eski Bakan Fikri Çağlar’da seçim çalışması için geldiği ilimizde basın toplantısı düzenledi. Çağlar toplantıda hükümetin politikalarını eleştirdi.

21 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 1083 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU