Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

Vali Nayir derse girdi


Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Serdivan İlçesindeki Aydın Gürdamar Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

24 dersliğe

Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere’nin de eşlik ettiği ziyarette Okul Müdürü İbrahim Lüleci,  okulun genel durumu ile ilgili de bilgiler vererek, 24 dersliğe sahip olduklarını ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle hizmete başladıklarını ifade etti.

 

Öğrencilere sorular

Okul bahçesinde Beden Eğitimi dersi gören öğrencilerle selamlaşan ve bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, ders öğretmenine de kolaylıklar diledi. Okuldaki 5, 7 ve 8. sınıflarda derslere de eşlik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilere çeşitli sorular yönelterek nasihatlerde de bulundu.

 

Çok seviyoruz

Öğretmenler ve öğrencilerle tanışmak için her hafta bir okulu ziyaret ettiklerini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu ziyaretlerdeki amacımız sizlerle bir süre de olsa aynı ortamı paylaşmak ve isteklerinizi öğrenip, sorunlarınızı çözmektir. Anne ve babalarınız kadar bizler de sizleri çok seviyoruz ve önemsiyoruz. İnanıyoruz ki sizler de çok çalışarak bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak kişilersiniz” dedi.

 

Destek veriyor

Vali Nayir, “Hatta bugünkü doktorlardan, bugünkü mühendislerden veya diğer meslek sahibi kişilerden bu işleri daha iyi yapacağınıza bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Hamdolsun zekânız da yerinde, imkânlarınız da yerinde, en önemlisi öğretmenleriniz gayretli ve aileleriniz de büyük destek veriyor. Hayallerinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Gün gelecek bizlerin yerinde sizler daha iyisini başaracaksınız. Hangi görevde olursanız olsun en iyisini yapmaya çalışın” ifadelerini kullandı.

 

İşsiz oranı

5/C sınıfında Sosyal Bilgiler dersinde ekonomik faaliyetlerin ne olduğuna dair bir soru üzerine öğrencilerden gelen cevapları çok beğendiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizin tarım, hayvancılık, sanayi, turizm ve hizmet sektörü gibi alanlarında çok zengin bir yer olduğunu söyleyebileceklerini ve buna bağlı olarak da işsizlik oranının çok fazla olmadığını ifade etti.

 

Deney hakkında

8. Sınıfta solunum konulu Fen Bilimleri dersinde yapılan deneyi izleyen ve deney hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu sınıftaki öğrencilerin gelecek yıl liseye geçerek bu sıralarda olamayacaklarını, farklı bir hayata atılacaklarını belirterek, bunun için de hedeflerini iyi belirlemelerini istedi.

 

Takdir ediyorum

Herhangi bir talepleri olup olmadığı sorusuna karşılık bir öğrencinin Kütüphane isteğine olumlu cevap veren Vali Ahmet Hamdi Nayir,“Bu sınıf gerçekten çok fedakâr öğrencilerden oluşuyor. Gelecek yıl buralarda olmayacağınız halde,kardeşlerinizin yararlanması için böyle bir talepte bulunmanız çok güzel bir davranış ve fedakârlığınızın bir göstergesi oluyor. Sizleri bu konuda takdir ediyorum” dedi.

 

Fidanlar dikilecek

Okul Müdürünün, önümüzdeki hafta tüm okulu ağaçlandırmak adına bu sınıfın çalışacağını ve kendileri için de birer fidan dikeceklerini belirtmesi üzerine Vali Ahmet Hamdi Nayir,“Herkesin bir dikili ağacı olması çok güzel bir duygudur. Fidanların sizlerin eliyle toprakla buluşup canlanması eminim gurur kaynağınız olacaktır. Yarın yani 21 Mart aynı zamanda Nevruz ve Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanıyor, bizler de yarın ağaç dikeceğiz. Sakarya olarak ağaçlandırma yönünden zengin bir coğrafyadayız. Toraklarımızın yüzde 43’ü ormanlık alana sahip.Orman dışında bitki anlamında ve özellikle peyzaj, süs bitkiciliği alanında en çok üretim yapan şehiriz” dedi.

 

Teknoloji kuşağı

7. sınıfta ışık kırılmalarını konu alan Fen Bilimleri dersine ortak olan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yapılan deneyi de izledi. Yapay zekânın özellikle son zamanlarda ön plana çıktığını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir,“İnsana her zaman ihtiyaç olacaktır. En büyük gelişimi meydana getiren insanoğlu, tüm teknolojik aygıtlar ile robotların da yazılımlarını yaptıklarına göre vazgeçilmezdir. Sizler teknoloji kuşağının insanları olduğunuz için, elbette bizlerden daha önde olacaksınız. Bu konuda hep daha iyiyi ve güzeli yapmaya çalışın” diye sözlerine ekledi.

 

Ziyaretler enerji veriyor

Sınıfları ziyaret ettikten sonra Öğretmenler Odasında yöneticiler ve öğretmenler ile bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir,“Okul ziyaretlerinde eğitime yön veren değerli öğretmenlerimiz ile tanışıp fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Toplama bakıldığında bizler 182 bin öğrencimizin, 800 ayrı okulumuzda sizler gibi kıymetli 12 bin öğretmenimize emanet olduğunu biliyoruz. Bu ziyaretlerle hem çocuklarımızın masumiyeti ve gayreti bize bir haftalık enerji veriyor hem de sizlerin şevkinden, heyecanından, yapmış olduğunuz çalışmalardan istifade etmiş oluyoruz” dedi. Okul yönetimi ve öğretmenlerle tek tek tanışıp talep ve önerilerini dinleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese görevlerinde başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.

22 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 605 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU