Günün Tarihi:26 Ocak 2021

‘Marka değeri oluşturacağız’


SAÜ Diş Hekimliği Fakültesini iddialı hale getirmek istediklerini belirten Dekan Hakan Akın, “Bir marka değeri oluşturma amacındayız. Memnuniyet düzeyini üst seviyelere çıkarmalıyız” ifadelerini kullandı.

Basınla buluşma

2018-2019 Akademi yılında eğitime başlayan ve klinik hizmeti de veren Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi basın mensuplarına tanıtıldı. Düzenlenen toplantıda SAÜ Rektörü Fatih Savaşan ve Diş Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın fakülte çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundular.

 

Açık kapanacak

Fakültenin açılmasın ile birlikte sağlık alanında önemli bir açıklarının kapandığını ifade eden SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, “ İlk yıl itibari ile 60 civarında öğrencimiz eğitimlerine başladılar. Ocak ayı itibari ile de klinik hizmetleri verilemeye başlandı. Orta vadede tıp ve diş hekimliği fakültelerinde hızla yol alarak hastaların Sakarya dışına gitmelerini engellemek istiyoruz. Diş Eğitimi Fakültesi bünyesinde çocuk diş sorunlarına bakan birim bu anlamda önemli bir açığı kapatacak” dedi.

 

Klinik hizmeti

Savaşan, “ Kadromuz nedeniyle henüz istediğimiz hızda hizmet verecek durumda değiliz ancak kısa süre içinde akademik kadroyu tamamlamak istiyoruz. Klinik hizmetlerini de daha kapsamlı şekilde vermek de amacındayız. Diş Eğitim Fakültesi ve klinik burada ve şehrin içinde sayılır. Şehrimiz ve üniversitemiz için bir artı olduğunu düşünüyorum” dedi. Fakültenin hedefleri arasında Ar-Ge faaliyetlerini başlatmak olduğunu da dile getiren Savaşan, Diş Eğitimi Fakültesinin diş sağlığı ile ilgili ürünler için diğer fakültelerle de ortak çalışmalar yürüteceğini sözlerine ekledi.

 

Kaliteli ürün

Diş Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın ise, yeni bir fakülte olduklarını hatırlatarak, “ Ancak yapacağımız çalışmalar ile iddialı bir fakülte haline gelmek istiyoruz. Bir marka değeri oluşturma amacındayız. Memnuniyet düzeyini üst seviyelere çıkarmalıyız. En üst seviye materyaller kullanıyoruz. Bu konuda iddialıyız. Hasta buraya geldiğinde sterilizasyon konusunda ve kullanılan malzeme konusunda kesinlikle kurumumuza güvenecektir” dedi.

 

Daha uygun

Yapılan işlemlerin tamamının fakülte hocaları tarafından yapıldığını ifade eden Akın, “ Bu bizim fakültemizin bir artısı. Tüm işlemler bizzat hocalar tarafından gerçekleştiriliyor. Güzel bir sinerji var güzel sonuçlar da elde edeceğimize inanıyorum” dedi. Akın hastaların randevularını internet üzerinden fakültenin kendi sitesinden alınması gerektiğini ifade ederek, özel sektöre göre yüzde 30 ila 50 arasında daha uygun olduğunu dile getirdi.

 

Destek istedi

Dekan Hakan Akın fakültenin kuruluş aşamasında girişimlerde bulunmalarında rağmen şehrin sanayicilerinden ve iş adamlarından gerekli desteği bulamadıklarını da söyledi. Akın, fakültenin gelişimi için Sakaya kamuoyunun desteğinin olmazsa olmaz olduğunu da ifade etti. Konuşmaların ardından Rektör Savaşan ve Dekan Akın, gazetecilerle fakülte binasını gezdi.

24 Mart 2019 , Pazar Bu haber toplam 647 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU