Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Sizde katkı verin!


Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler, Doğu illerinde üşüyen çocuklar için bot kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 53 bot toplayan öğrenciler, sayının daha da artması için yardım bekliyor.

Endüstri Bölümü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği bölümünde okuyan öğrencilerin girişimiyle kurulan Sanat ve Teknoloji Topluluğu başlattıkları anlamlı projeyle takdir topluyor. Topluluk ’Güneşin Çocuklarını Üşütmeyelim’ projesiyle Doğu'da ihtiyacı olan öğrencilere bot ulaştırmayı amaçlıyor. Şuana kadar 53 bot toplayan öğrenciler daha fazla çocuğa ulaşmak için yardım bekliyor.

Ayakları üşüyor

SAÜ Endüstri Mühendisi 2. sınıf öğrencisi Mehmet Fatih Atılır, “Sanat ve Teknoloji Kulübü bu dönem kurulduk. Bu ekipte herkesin bir amacı bir etkinlik düşüncesi vardı. Biz bu ekipte toplandık. İlk etkinliğimizde bot toplama etkinliği oldu. Güneşin Çocuklarını Üşütmeyin projesi doğudaki bizden küçük kardeşlerimizin okullara giderken evlerinde ve ortamlarda çok zor şartlarda yaşıyorlar. Gerçekten ayaklarında ayakkabı, bot yok. Ben orada yaşadım biraz. Orada ayağına poşet geçirip dolaşan çocuklar var” dedi.

Esnaf destek verdi

Atılır, “Bizde bu kardeşlerimizi görünce içimiz acıdı. Bunun için böyle güzel bir etkinlik yapmayı planladık. Hemen yönetimimize söyledik. Yönetimden güzel bir karar çıktı ve Sakarya’da bulunan esnafı dolaşmaya başladık. Sakarya esnafından güzel tepkiler aldık. Birçok ayakkabıyı esnafımızdan bağış olarak aldık. Sonra arkadaş çevremize söyledik. Bizim yönlendirmemizle gittiler uygun fiyata bot aldık. Hepsini inşallah göndereceğiz” dedi.

Gülüşü yeter

Şimdiye kadar 53 çift bot topladıklarını belirten Atılır, “Şuana kadar 5-6 koli topladık. Kolilerin içinde 53 adet bot var. 33 tanesi kız kardeşlerimiz için alındı. Ben daha önce böyle bir etkinlikte bulunmuştum. O çocuğun size bakışı, gülüşü çok güzel bir duygu. Kardeşimize soruyorsunuz mesela ne ihtiyacın var artık utancından değil de dünyadan bıkmışlığından bir şey istemiyor. Siz o botu oraya götürdüğünüzde o çocuğun gülüşü, size sarılışı çok güzel” dedi.

Bize ulaşın

Çocukların bota sarılıp uyuduklarını öğrendiklerini belirten Atılır, “Bunu duyunca sizin nasıl güzel bir etkinlik yaptığınızı gösteriyor. Bütün yardım severlerden, güzel insanlardan bize yardım etsinler. Bu kapsamda daha çok çocuğa ulaşabiliriz. Bizim bir diğer amacımız doğuda bir köy okulu yapmak. O çocuklar için daha güzel şeyler yapabiliriz. Bize ulaşırlarsa birçok çocuğu gülümsetebiliriz” diye konuştu.

Ses duyurmak

SAÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi Çağatay Aydın’da, “Kulübümüz sanat ve teknoloji kulübü olarak birçok arkadaşla karar alıp kurmaya karar verdik. Bu his yaşanması gereken bir his. Biz kulüp olarak kurulduğumuzda ilk etkinliğimizi bu şekilde yaparak daha çok ses duyurmayı amaçladık. Bu etkinlikleri daha da fazlalaştırmayı oradaki çocukların gülüşünü kalbimizde hissetmemiz, onların gülüşünü izlediğimizde yüzündeki mutluluğu gördüğümüzde bizim içimizin de ferahladığını hissetmemiz gerekiyor. Sonunda da güzel bir etkinlik yaptığımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

26 Mart 2019 , Salı Bu haber toplam 589 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU