Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Serdivan’a Organik Köy; Üretici tüketiciyle buluşacak


Serdivan’da tarım ekonomisi canlandırmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Organik Köy Pazarı Projesi’yle birlikte yeni dönemde üreticilere tohum ve ilaç desteği vereceklerini belirtti.

Yeni pazarlar

Çalışmayı, Tarım Kredi Kooperatifi ve İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte istişare ederek hayata geçirmeyi düşündüklerini ifade eden Başkan Alemdar, “Serdivan Belediyesi olarak üreticimizin, çiftçimizin her zaman yanındayız. Önümüzdeki dönem hayata geçirmeyi planladığımız Organik Köy Pazarı’nda; tarım ürünlerimizi güvence altına alırken, çiftçilerimize de kendi doğal ürünlerini pazarlama imkanı sunmuş olacağız. Böylece üreticiyle tüketici arasında köprü kurarak, vatandaşlarımızın yerli ve daha sağlıklı ürünlere direk ulaşmasını sağlayacağız” dedi.

Modern

Organik Köy Pazarı Projesi’yle birlikte çiftçiye sağlanacak desteğin yanı sıra yerli üretimde ve ürün çeşitliliğinde de de artış hedeflediklerini belirten Alemdar, “Köylülerimizin organik tarım ürünlerini yetiştirebilmesi için belediye olarak teşvik edici desteklerde bulunacağız. Toprakla buluşturacağımız yeni tohumlar sayesinde yöresel ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi artarak, Serdivanımızın tarım ekonomisi canlanmış olacak. Mahallelerdeki mevcut pazar alanlarını büyütüp modernize edeceğiz. Pazar yeri olmayan mahallelerde ise yeni pazarlar inşa edeceğiz. Pazar esnaflarımızın olumsuz hava koşullarından etkilenmeyeceği; modern ve hijyenik ortamda açacakları sergilerle vatandaşlarımıza daha sağlıklı hizmetler vereceği pazar alanları inşa edeceğiz. Yeni dönemde pazarsız mahallemiz kalmayacak.”

Kent Ormanları

Planlı şehirleşmeyle büyüyen Serdivan’da; kentsel gelişimin yanı sıra doğal yaşam alanlarının korunması ve kullanılması noktasında da yeni adımlar atılacağını vurgulayan Başkan Alemdar, “Kent ormanlarıyla vatandaşlarımıza yeni yeşil alanlar oluşturacağız.  Meyve bahçeleri ve Serdivanımız ile özdeşleşecek olan özel ağaçlarla doğal güzelliklerimize yenilerini eklerken, kent estetiğine de katkı sağlayacağız. Serdivanımızın doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarmaya, tarihimizde yer alan geleneklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda; Serdivanla sembolleşen incir, kiraz ve ayva ağaçlarının yer aldığı meyve bahçeleri inşa edeceğiz. Bunun yanı sıra park ve yeşil alanlarımızı da meyve ağaçları ile donatacağız. Böylece hemşehrilerimiz meyveleri dalından koparıp yemenin keyfini yaşayacak” dedi.

27 Mart 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 777 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU