Günün Tarihi:9 Ağustos 2020

Hem yazdılar hem oynadılar


Akyazı’da çeşitli okullarda eğitim veren bir grup öğretmen kendi yazdıkları ‘Farkıma Var’ adlı tiyatro oyununu sahneledi. Öğretmenlerin hem yazıp hem oynadıkları tiyatro oyunu katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Hayata kazandırmak

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Salonu’nda 5 seansta oynanan Farkıma Var tiyatro oyununda; okullarda terk edilmiş problemli çocuklarımızın topluma kazandırılması amaçlandı. Oyun; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin Karakaya koordinatörlüğünde Akyazı Kaymakamlığı işbirliği ile ilçedeki okullar, parklar, kapalı ve açık alanlardaki gençler, okullarında problem olan öğrencilerle temas kurularak elde edilen bilgiler ışığında ilçenin risk haritası çıkarılması sonucu bir komisyon tarafından kaleme alınması sonucu ortaya konulmuş bir eser.

Rol alanlar

Oyunda; Küçücek Cumhuriyet Ortaokulu öğretmeni Osman Karateke, Kabakulak Ortaokulu Müdür yardımcısı Ercan Aslan, Kız İmam Hatip Lisesi öğretmeni Kerem Sarı, Kuzuluk Enver Ören Teknik Lisesi öğretmeni Emel Günay Karakuş, İlçe Milli Eğitim Şefi İsmet Koç, Okul Müdürü Kuzuluk İşmont Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Zafer Nart , Koordinatör Kuzuluk Enver Ören Ortaokulu öğretmeni Niğmet Yılmaz, Akyazı İmam Hatip Orta Okulu öğretmeni Özlem Korku, Dokurcun Orta Okulu öğretmeni Zehra Çamyar ve Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi öğretmeni Öznur Sevingül yer aldı.

 Katılım

Öğretmenlerin rol aldığı ‘Farkıma Var’ tiyatro oyununu Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve çok sayıda öğretmen birlikte izledi.  Müdür Durmuş, öğretmenlerin küçük dokunuşları ve yakın ilgileriyle oyunda da görüldüğü üzere en haylaz, yaramaz denilen çocukların bile başarılı olabilecekleri alanların mutlaka var olduğunu belirtti.  Kaymakam Yakup Güney ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a yapılan çiçek takdiminin ardından program sona erdi. 

28 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 574 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU