Günün Tarihi:2 Haziran 2020

‘Kulaklarını çekeceksiniz’


Seçim çalışmaları için ilimize gelen ve Çark Caddesinde vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu düzenin değişmesi için de bu seçimde kulaklarını çekeceksiniz” dedi.

Çak Caddesi’nde

TEM Otoyolu gişelerinde partililerince karşılanan ve yoğun bir kalabalıkla Çark Caddesi'ne gelen Akşener, burada esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Şerefiye Camii önünde otobüsünden inen Akşener, vatandaşların yoğun ilgisi sebebi ile yürümekte güçlük çekti. Vatandaşların izdihamı arasında Çark Caddesinin başına kadar ilerleyen Akşener, bir dükkâna girerek esnafla çay içti. Burada çalışanlarla sohbet eden Akşener daha yoğun kalabalık sebebi ile planlanan basın toplantısını iptal ederek seçim otobüsü üzerinde küçük bir miting gerçekleştirdi. Otobüs üzerinde gerçekleştirilen mitingde Akşener’den önce Adapazarı Belediye Başkan Adayı Aydoğan Arslan ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip birer konuşma gerçekleştirdiler.

 

‘İYİ edeceğiz’

Adapazarı Belediye Başkan Adayı Aydoğan Arslan, “Çark Caddesi girişinde seçim otobüsü üzerinden halka seslenen Arslan, "Siz emin olun, Adapazarı emin olacak. Siz güvenin, Adapazarı'nı biz hasta halinden kurtarıp 'İYİ' edeceğiz. Yenikent, ölü kent diyor arkadaşımız biz ölü kent diye bir şey kabul etmiyoruz hepsini diri kent yapacağız Allah'ın izni ile. Ulaşımı, altyapısı, çöp, köpek sorunuyla hiçbir şey kalmayacak emin olun inşallah. Allah hepinizde razı olsun" dedi.

 

‘Tarih yazacağız’

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip ise, “ Sayın Genel Başkanım Sakaryamıza hoş geldiniz. Sakaryalıların önünde size söz veriyoruz 31 Mart akşamı bu şehrin anahtarını size teslim edeceğiz. Gençlerin geleceğe umutla baktığı yeni bir Türkiye’ye uyanmak istiyoruz 1 Nisan sabahında. Var gücümüzle bunun için çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah Sakarya’da ve Türkiye’de tarih yazacağız” şeklinde konuştu. Kolip’in konuşmasının ardından İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan vatandaşları selamladılar.

 

‘Düşman olmayın’

Sakaryalıları selamlayarak sözlerine başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “ Çark Caddesinde esnafı ziyaret ettikten sonra yerel basınımızla bir söyleşi yapıp geri dönecektik ama yürüyemedik. Dolayısı ile özellikle kadınlarımıza ve tüm Sakaryalılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Allah sizden razı olsun” dedi. Vatandaşlara siyasilerin düşmanca dillerine aldanmamaları gerektiğini söyleyen Akşener, “ Komşularınızla, arkadaşlarınızla sakın ola ki düşman olmayın. Kalp kırmayın. Çünkü seçimlerin ardından yine yüz yüze bakacaksınız. Tepede sizi düşman edenler beş gün sonra kanka olacaklar” dedi.

 

‘Konuşmak zorundayız’

Akşener, “ Az önce Çark Caddesinde bir hanımefendi yolumu kesti ve bağıra bağıra ‘açız aç’ dedi. Sakarya’da 6 kişilik bir ailenin büyüğü olan bir anne ‘biz açız’ diyorsa batsın bu Dünya! Biz bunları konuşmak zorundayız. Bu seçimde ekonomiyi, hizmetleri, işsizliği, emeklileri, EYT’lileri, çiftçileri konuşmak zorundayız” dedi.  Düzenin değişmesi gerektiğini söyleyen Akşener, “ Bu düzenin değişmesi için de bu seçimde kulağı çekeceksiniz. Bu kulak çekildikten sonra gelecekler gözünüzün içine bakacaklar. Derdinizi dinleyecekler” dedi. Sakaryaspor hakkında da konuşan Meral Akşener, “ Destekleyin Cihan Kolip’i destekleyin Aydoğan Arslan’ı Sakaryaspor birinci lige çıksın” diye konuştu.

 

 Kentsel dönüşüm

Sakarya’nın sorunları hakkında açıklamalarda bulunan Akşener, “ Tank Palet Fabrikasının inşallah gereği yapılacak. İyi bir öneride bulunacağım. Sayın Cumhurbaşkanım 500 milyon dolarlık uçağını sat yetmiyorsa emekli maaşımın 3 aylığını da ben bağışlayacağım. Adaylarımıza sordum ne yapacaksınız diye depremden sonra el sürülmemiş 10 bin ev olduğunu söylediler. 200 bine yakın insanın sorununu çözeceğiz dediler. Ben de bu konunun takipçisi olacağım” diye konuştu.

 

Emanet etti

Akşener, “ Sakarya 30 büyükşehir arasında en az para alan şehir. Bunu düzeltmek için de Sayın Ümit Dikbayır kanun teklifinde bulunacak. Bende bu konunun takipçisi olacağım. Siz eğer seçimlerde kulaklarını çekerseniz iktidar bu sorunların hepsini çözecektir. Ben önce arkadaşlarımı Allah’a sonra da siz değerli Sakaryalılarımıza emanet ediyorum. Hem Sakarya Büyükşehir’i hem de Adapazarı’nı iki doktora teslim etmenizi istiyorum” şeklinde konuştu. 

28 Mart 2019 , Perşembe Bu haber toplam 739 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU