Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Serdivan’a Saadethane gelecek


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe Başkan Vekili Yaşar Kara ve Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte Bahçelievler Mahallesi’ne misafir oldu.

Yeni dönem için

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda açılış konuşmasını yapan AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, 10 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeleriyle birlikte Serdivan’da uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek, bu birlikteliği Cumhur İttifakı’yla 31 Mart’ta taçlandıracaklarını ifade etti. MHP Başkan Vekili Yaşar Kara’da, Türkiye’nin bekasının Cumhur İttifakı’na bağlı olduğunu vurguladı.  10 yılda hizmete giren çalışmaların yanı sıra yeni dönem için planlanan projelerin detayları hakkında da vatandaşlara bilgi veren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, toplumsal yaşama katkı sağlamak amacıyla yeni dönemde Saadethane Projesi’ni hayata geçireceklerini belirtti.

Huzurlu bir aile

Proje kapsamında; ailelerin yanı sıra kadın ve çocukların desteğe ihtiyacı oldukları her türlü konuda; psikolog, pedagog ve doktor gözetiminde danışmanlık hizmeti verileceğini ifade eden Başkan Alemdar, “Huzurlu bir toplum, mutlu bir aileyle başlar. Bu noktada; uzman ekibimizle birlikte ailelerimize danışmanlık hizmeti vereceğiz. İlişkileri kopma noktasına gelmiş çiftlerimize de ilişki danışmalığı çerçevesinde psikolojik destekte bulunacağız” dedi.

Aktif  Yaşlanma Merkezi

Serdivan’da herkes için hizmet ürettiklerine değinen Alemdar, “60 yaş ve üstü vatandaşlarımıza kendilerini zinde hissedecekleri, etkinliklere katılarak, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabileceği sıcak bir ortam sunmayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın çeşitli atölyelerde icra edeceği el becerilerinin yanı sıra müzik, sinema ve tiyatro gösterimleriyle yaşamlarında yeni bir sayfa açmayı hedeflerken, hayat tecrübelerini de gençlerimizle birlikte paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Engelsiz Yaşam Merkezi

Engelli bireylerin hayat şartlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer almalarına olanak sağlamak amacıyla her geçen gün yeni bir çalışma ortaya koyduklarını dile getiren Başkan Alemdar, yeni dönem planlamasındaki öncelikler arasında Engelsiz Yaşam Koordinasyon Merkezi’nin yer aldığını belirterek; “Engelli her vatandaşımız bizim için çok önemli. Onların ihtiyaçları doğrultusunda hizmete sunacağımız merkezimizle, günlük hayatlarında hissettikleri engelleri kaldırmaya çalışacağız. Engelli vatandaşlarımıza vereceğimiz danışmanlık hizmetinin yanı sıra ailelere de destek olacağız” diye konuştu.

 

29 Mart 2019 , Cuma Bu haber toplam 728 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU