Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Acil personeline adli raporlama eğitimi verildi


Hastanelerin acil servislerinde görev yapan personele Adli Tıp Mevzuatı ve Adli Rapor Düzenlenmesi konusunda eğitim verildi.

Soru-cevap

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm hastanelerin acil servislerinde görevli pratisyen hekim ve acil tıp uzmanları hekimlerine yönelik Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SÜEAH) Merkez Kampüsü Konferans Salonu’nda ‘Acil Servislerde Adli Tıp Mevzuatı ve Adli Rapor Düzenleme Eğitimi’ verildi. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi tarafından düzenlenen eğitim, SÜEAH’ de görevli Uzm. Dr. M. Kadir Özağ tarafından interaktif olarak soru cevap şeklinde gerçekleşti.

Bakım ve tedavi

Acil servislerin adli kanıtların toplandığı ilk yer olması açısından personellerin önceliğinin hastanın bakım ve tedavisi olduğunu belirten Kadir Özağ, bu görevi yerine getirirken kanıta zarar vermemeye özen gösterme gerektiğini dile getirerek, “Kanıtların toplanması,  saklanması ve uygun bir şekilde kaydedilmesi, raporlanması ve kolluk kuvvetlerine teslim edilmesi, sağlık personelini hukuki açıdan korur ve bu gerçekten çok önemli bir konudur” dedi. Adli Tıp Mevzuatı hakkında bilgi alan acil servis personeline, adli raporlama yöntemi anlatıldı.

1 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 478 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU