Günün Tarihi:21 Haziran 2021

MİLLET TERCİHİNİ YAPTI


Aylardır süren yerel seçim maratonu dün siyasi adayların ve mensubu oldukları partilerin yöneticileri sandığa giderek oyunu kullandı. Sakarya genelinde 2 bin 429 sandıkta 717 bin 122 seçmen oy kullandı. İşte kim nerede oy kullandı ve ne mesaj verdi.

Vali Nayir sandığa eşiyle geldi

‘Seçimler hayırlı olsun’

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı.

Vali Nayir, eşi Münevver Nayir ile geldiği Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu'nda "2255" numaralı sandıkta oy verdi. Oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Nayir, seçimlerin sorunsuz ilerlediğini söyledi.  İl genelinde yaklaşık 710 bin seçmenin, 2 bin 300 civarında sandıkta oy kullandığını belirterek, "İnşallah kazasız belasız Sakarya'mıza yakışır tarzda bu sınavı da atlatmış olacağız. Şimdiden hem ilimize hem de ülkemize seçim sonuçlarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.  Vali Nayir, seçim görevlilerine kolaylıklar diledi.

***

Başkanlık görevini tamamlayan Toçoğlu

‘Seçimler demokrasi bayramdır’

Yerel seçimler için oyunu Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda kullanan Başkan Toçoğlu, “Demokrasinin bayramı olan seçimlerin; ülkemiz, şehrimiz ve gönül coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için oyunu kullandı. Eşi Gönül Toçoğlu ve çocukları Gani Toçoğlu, Ayşenur Toçoğlu ile Zübeyde Hanım Ortaokulu’ndaki 1151 nolu sandıkta oyunu kullanan Başkan Toçoğlu, yerel seçimlerin Türkiye’ye ve Sakarya’ya hayırlı olmasını diledi. Toçoğlu, “Demokrasinin bayramı olan seçimlerin; ülkemiz, şehrimiz ve gönül coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Başkan Toçoğlu, oy kullanma işleminin ardından Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda vatandaşlarla sohbet etti, görevlilere çalışmalarında kolaylıklar diledi. Toçğlu’na, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’te ailesiyle birlikte eşlik etti.  Atabek, “Haydi Bismillah! Güçlü yarınlar, aydınlık gelecekler için vatandaşlık görevimizi Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda yerine getirdik. Vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun; Rabbim muvaffak eylesin inşallah. Sefer Bizden, Zafer Allah'tan” dedi.

***

Ekrem Yüce oyunu ailesiyle kullandı

‘Kazanan Sakarya’mız olsun’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Ekrem Yüce, 31 Mart yerel seçimleri için oyunu ailesiyle birlikte kullandı.

Erenler’de kullandı

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde 1009 nolu sandıkta eşi Filiz Yüce ve ailesi ile birlikte oyunu kullanan Başkan Adayı Ekrem Yüce’ye AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Fevzi Kılıç, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever ve çok sayıda parti mensubu eşlik etti.

Hayırlı olsun

31 Mart yerel seçimleri için oyunu kullanan ve ardından açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Ekrem Yüce, “4 aylık seçim kampanyamızın sonunda bugün oyumuzu kullandık. 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemiz, şehrimiz ve gönül coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kazanan Sakarya’mız olsun” dedi.  Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’ndeki sandıkları dolaşan ve görevlilere kolaylıklar dileyen Başkan Adayı Ekrem Yüce, vatandaşlara da tercihlerinin Sakarya için hayırlı olmasını temenni etti.

***

Sofuoğlu oyunu kullandı ve konuştu

‘Emeklerin karşılığı verilecek’

AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı.

Teşkilatlar çalıştı

Sofuoğlu, Serdivan ilçesindeki Fatma Özkan İlkokulu'na gelerek vatandaşlarla bir süre sohbet etti.  Daha sonra kayıtlı olduğu "1111" numaralı sandığa geçen Sofuoğlu, burada oyunu kullandı.  Sofuoğlu, okul çıkışında yaptığı açıklamada, seçimlerin ülke için hayırlı olması temennisinde bulundu. AK Parti olarak seçimlere iyi hazırlandıklarını belirten Sofuoğlu, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm teşkilatların gece gündüz çalıştığını söyledi.

Çıkan  sonuçlar

Partisinin aday belirleme sürecinde titizlikle hareket edildiğini ve adayların da toplumun her kesimine temas ettiğini vurgulayan Sofuoğlu, "İnanıyorum ki bugün sandıktan çıkan sonuç; bu çalışmaların, bu emeklerin karşılığını verecektir. Bizler üzerimize düşeni yaptık, inşallah vatandaşlar da oylarını kullanarak kendi üzerlerine düşeni yapacaktır. İnanıyorum ki buradan çıkan sonuçlar ülkemize de hayırlı olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Okulda oy kullanan bazı vatandaşlar ve görevliler, Sofuoğlu ile fotoğraf çektirdi.

***

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç

‘Sandık milletin hakkıdır’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Sapanca ilçesinde kullandı.

Annesiyle geldi

Özkoç, annesi Gülser Özkoç'la oylarını kullanacakları Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca Turizm Meslek Yüksekokuluna gelerek, okulun bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra 1060 numaralı sandıkta oyunu kullanan Özkoç, sandık görevlileriyle selamlaştı. Özkoç'un annesi Gülser Özkoç da aynı sandıkta oyunu verdi. Engin Özkoç, oy kullanmasının ardından yaptığı açıklamada, seçimlerin ülkeye huzur getirmesini dilediğini söyledi.

Yönetmek isteyen

Ülkenin huzura, sevgiye ve ayrışmamaya çok ihtiyacı olduğunu vurgulayan Özkoç, şöyle konuştu: "Sırada beklerken şunu bir kere daha gördük; farklı siyasi partilerden insanlar sıradalar ama birbirlerine ne kadar sevgiyle saygıyla yaklaşıyorlar, kendilerini yönetmek isteyen bir belediye başkanı ve muhtarını seçecekler ve birbirimize sıra veriyoruz, halimizi hatrımızı soruyoruz çünkü bu ülkenin vatandaşlarıyız. Yerel yönetimlerdeki seçimlerin farklı bir şekilde ülkemize huzur getireceğine inanıyorum."

İyi bir yönetim

Engin Özkoç, seçimlere yoğun katılım olduğun ve bunu arzu ettiklerini aktararak, "Vatandaş olarak eğer ülkemizde yaşadıklarımızdan hoşnut, mutlu değilsek, sıkıntılar yaşıyorsak bunu en iyi ifade edebileceğimiz yer milletin hakkı olan sandıktır. O sandıkta insanlarımız gelip vatandaşlık görevini yapıp, daha iyi bir yönetime layık olduklarını gösterecekler, bu bunu gösteriyor. Oyunu kullanan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Özkoç, oy verme işleminden sonra CHP Sapanca Belediye Başkan Adayı Cengiz Çiçek ile birlikte okuldaki diğer sandıkları da gezerek, sandık başındaki görevlilere başarılar diledi

***

Başkan Alemdar oyunu kullandı

‘Millet iradesiyle sandıkta’

Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Bahçelievler Gazi İlköğretim Okulu 1076 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Oy verme işlemi öncesinde tüm sandıkları tek tek gezerek sandık kurulu başkanlarına ve üyelerine kolay gelsin temennisinde bulunan Başkan Alemdar, oy vermek için sandıklara gelen vatandaşlarla da sohbet etti. Serdivan’daki 277 sandıkta 91 bin 622 seçmenin oy kullandığını hatırlatan Alemdar, “Milletimiz iradesini yansıtmak ve seçme hakkını kullanmak için sandık başına gidiyor. Şimdiden seçim sonuçlarının Serdivanımız, Sakaryamız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Sandık sorumlularından, seçimin güvenliğini sağlamakla görevli kolluk kuvvetlerimize kadar bu önemli günde hemşehrilerimize yardımcı olan tüm görevlilerimize de kolaylıklar diliyorum.” diye konuştu.

***

Işıksu sandıktan mesaj verdi

‘Seçimler mübarek olsun’

AK Parti Cumhur İttifakı Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, oyunu ilk kullananlar arasında yer aldı.

Adapazarı Yenigün Mahallesi’ndeki Sezginler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesine beraberinde ailesi, Adapazarı İlçe Başkanı Mutlu Işıksu ve destekçileriyle birlikte geldi.  Işıksu oyunu kullanırken, “ Adapazarı’mız, Sakarya’mız, Türkiye’miz, Aziz milletimiz ve gönül coğrafyamız için mübarek olsun inşallah” dedi.

***

Uncuoğlu; ‘Hayırlı olsun’

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, oyunu Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda kullandı.

Uncuoğlu oyunu Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş ve partilileri ile birlikte okula gelerek kullandı. Sandık görevlilerine kolaylıklar dileyen Uncuoğlunu oyunu hayırlı olması dileğiyle kullandı.

***

 

1 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 599 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU